Сучасне життя без кондиціонерів для декого може видаватися нереальним. Вони оточують нас скрізь - в офісах, у квартирах, навіть у транспорті... Проте не всі знають, як правильно користуватися кондиціонерами. Коли вмикати їх можна, а за яких обставин - не варто.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає, чи можна вмикати кондиціонер, коли надворі - дуже сильний вітер і негода.
При підготовці матеріалу було використано такі джерела: Vencon, Eco Climat, Rivne-Cond.
Сьогодні більшість представлених на ринку кліматичної техніки кондиціонерів поєднують у собі функції опалення й кондиціонування приміщення. Вони можуть експлуатуватися у так званому реверсному режимі.
При цьому діапазон робочих температур у більшості з них розширений до -5 градусів за Цельсієм.
Отже, вмикати кондиціонер взимку - можна, проте не в сильні морози.
Користуватись кондиціонером потрібно з розумом (ілюстративне фото: Freepik)
Експерти зазначають, що ефективність роботи таких моделей кондиціонерів (особливо при переході через позначку в 0 градусів за Цельсієм) починає різко знижуватися.
У них загустіває масло і виникає небезпека замерзання конденсату.
Для стабільної роботи цих агрегатів може знадобитися монтаж зимового комплекту кондиціонерів, здатного розширити температурний діапазон до -15 градусів за Цельсієм. Для цього в агрегат додатково вбудовується три додаткових пристрої:
До холодів слід підготуватись заздалегідь (ілюстративне фото: Freepik)
Кондиціонер не боїться крапель води, тому в дощ його вмикати можна.
Та ж ситуація і з грозою чи сильним вітром - вони не пошкодять пристрій, хоча дехто побоюється, що в будинок може влучити блискавка і більшість увімкнених пристроїв буде пошкоджена. Така ситуація рідкісна, проте все ж можлива.
Якщо ви переймаєтесь цим питанням, вимкнути кондиціонер під час негоди можна, але робити це слід якомога швидше (на початку грози) - щоб запобігти ризику ураження струмом (особливо якщо кондиціонер - не занадто якісний).
Крім того, при довгому користуванні кондиціонером важливо звертати увагу на зовнішній блок, який раз у раз піддається впливу несприятливих погодних умов, представлених дощами, грозою і сильним снігом.
Про захист зовнішнього блоку (за бажання) подбати радять наперед, адже сильний і великий за розмірами град дійсно може фізично пошкодити зовнішню частину пристрою.
Захистити пристрій від граду чи бурульок можуть спеціальні насадки (сітки), чи металеві піддашки.
Кондиціонери бувають різними (ілюстративне фото: Freepik)
Для правильного функціонування та нормальної роботи кондиціонера, варто пам'ятати про загальні правила експлуатації спліт-систем:
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як не хворіти з кондиціонером у машині, офісі чи оселі.
Читайте також, як захистити побутові прилади під час віялових відключень.