З початку повномасштабної війни у Британію виїхала велика кількість українців різного віку і деяким з них варто платити пенсійні внески. Та чи потрібно воно українцям насправді.
Про це, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram блогерки Ольги Резнікової, яка ділиться у своєму блозі досвідом життя в різних країнах.
Мова йде про приватну пенсію і про те, навіщо потрібно її платити, якщо ви плануєте незабаром поїхати з Британії.
Насправді це неправильне бачення. Приватну пенсію потрібно розглядати не територіально, тобто з прив’язкою саме до Британії, а розглянути з того боку, чи потрібна вона вам взагалі з 55 років, де б ви не жили.
По-перше, потрібно врахувати що та сума, яку працівник відраховує на пенсію, не обкладається податком, до тієї суми зверху додає ще гроші роботодавець і це різний відсоток. Він може сягати і 5 і 7 відсотків. Тобто, зрештою накопичується набагато більша сума, ніж ви отримали просто на руки, як зарплатню та ще й після сплати податку.
Також варто зрозуміти, що ці гроші інвестуються і заробляються відсотки зверху. Що ж ними станеться, якщо ви прийняли рішення покинути Велику Британію? Ці гроші просто переводяться на приватний пенсійний рахунок і ви зможете продовжити їх інвестувати. Це називається Sipp.
Гроші з приватної пенсії можна почати отримувати з 55 років. Якщо раптом ви помираєте, то ваші діти чи найближчі родичі успадковують всю суму.
Тому тут питання не те, чи покинете ви Британію, а те, чи замислювалися ви, як будете жити на пенсії в Україні, враховуючи розмір державної пенсії та мінімальний стаж у 35 років. Приватна пенсія - це досить непогана альтернатива.
Раніше ми розповідали про те, якими є нові вимоги до візи для українців у Великій Британії.
Також читайте наш матеріал про те, як міграційні зміни у Британії, можуть вплинути на українців.