Чи правда, що для кращого імунітету треба перенести якомога більше хвороб у дитинстві?
У нашому суспільстві широко побутує думка, що якщо в дитинстві перехворіти на багато хвороб, то у дорослому віці буде міцний імунітет, який зможе протистояти інфекціям та бактеріям. Але чи дійсно це так?
Відповідь на це питання дає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію МОЗ у Facebook.
Чи покращується імунітет від перенесених у дитинстві хвороб
"Чи потрібно нам зараз перехворіти на всі можливі інфекційні захворювання в дитинстві, щоб сформувати "міцний імунітет"? Нашій імунній системі, дійсно, треба контактувати з бактеріями та вірусами, адже ми не створені для життя у стерильному середовищі, і таким чином вона вчиться і тренується захищати нас у подальшому житті. Але деякі віруси та бактерії небезпечніші за інших", - пояснюють медики.
Вони додають, що деякі інфекції можуть спричинити важку хворобу та серйозні ускладнення, а іноді можуть і вбити людину.
Чому важливо захиститись від інфекційних хвороб у ранньому дитинстві
"Інфекційні хвороби в ранньому дитинстві можуть завершитися госпіталізацією, ураженням мозку (енцефаліт), пневмонією чи ураженням суглобів (артрит), призвести до довічного паралічу (як при поліомієліті), сепсису, підключенням до апарату штучного дихання, інтенсивній терапії, інвалідизацією на все життя і навіть смертю дитини. І такий розвиток хвороби можливий і в наш час попри досягнення медицини", - застерігають лікарі.
Саме проти деяких небезпечних інфекцій і створили вакцини, щоб людям не обов’язково було зустрічатися і знайомитися з ними в "природний" спосіб. Колись люди не мали такого вибору.
"Закликаємо вас не ризикувати здоров’ям своїх дітей і своєчасно сформувати їм міцний імунітет, надати їм захист від небезпечних інфекцій у якнайкращий спосіб - шляхом вакцинації. Це безпечно для здоров’я дитини і людей навколо, зручно для вас та безоплатно", - кажуть у МОЗ.
Усі обов'язкові щеплення є безкоштовними (фото: МОЗ)
Раніше ми писали про те, де і за скільки можна зробити щеплення від гепатиту А в Києві.
Читайте також про те, що МОЗ прокоментувало інформацію про спалах скарлатини у Києві.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.