Соєвий соус - це популярний додаток до страв, який розкриває смаки їжі по-новому. У магазині такий продукт стоїть не в холодильнику, але багато хто вдома соєвий соус охолоджує.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Bon appetit.
Соєвий соус виготовляють шляхом процесу ферментації сої та пшениці за допомогою спеціальних пліснявих грибів, таких як Aspergillus oryzae або A. sojae, а потім заварюють цю суміш солоним розсолом.
Що довше триває ферментація, то дорожче коштує соєвий соус. Для магазинів його проціджують, пастеризують і розливають у пляшки.
Невразливість соєвого соусу до мікроорганізмів полягає у високому вмісті солі. Сіль - це природний консервант, який запобігає розмноженню шкідливих мікроорганізмів.
Потрібно також подивитися, що входить до складу соєвого соусу: в натуральному продукті будуть міститися тільки натуральні інгредієнти. У його складі не повинно бути ніяких штучних смакових і ароматичних добавок, різних стабілізаторів.
У високоякісному соєвому соусі міститься приблизно вісім відсотків білка.
На упаковці соєвого соусу вказано, що термін придатності 36 місяців з дати виготовлення. Тому продукт може довго зберігатися та не змінювати текстури.
Важливо пам'ятати, що соєвий соус окислюється після відкриття пляшки, але зберігає смакові якості 3-6 місяців. Після цього періоду він починає втрачати особливий смак, але помітити це практично неможливо.
Зберігати соус в холодильнику необов’язково.
Соєвий соус успішно використовують при приготуванні різних страв: його додають в мариноване м'ясо, до риби і курки, в різні салати.
Також він незамінний атрибут японських ролів і суші.
На сучасному ринку представлена величезна кількість соєвих соусів, приготовлених хімічним способом. Тому потрібно вміти розрізняти.
Раніше ми повідомляли, чим можна замінити майонез у салатах.
Також ми писали, чи корисно вживати соєвий соус.