Під час придбання авто нові власники здебільшого переймаються законністю договору про купівлю, перевіряють, чи транспорт справний і не перебуває у базі викрадених машин. А от питання про оформлення страхового поліса виникає уже в останній момент.
Про те, чи треба новим власникам переоформлювати страховий поліс на авто, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію групи "Ти ж юрист" в Telegram.
"Як правило, під час купівлі автомобіля у нового власника одразу виникає питання, чи потрібно оформляти новий страховий поліс на себе? Відповідь - ні, не треба", - кажуть юристи.
Вони пояснюють, що буває три способи оформлення страхового поліса при зміні автовласника.
Колишній власник може передати страховий поліс покупцеві безоплатно або за винагороду. У такому разі страховка буде чинною до закінчення терміну дії.
У цьому випадку автоцивілка поширюється на усіх водіїв автомобіля, а тому страховий поліс продовжує діяти й після переоформлення прав власності на авто до дня закінчення терміну дії, оскільки страхується не власник, а сам транспортний засіб.
Колишній власник може перенести кошти на оформлення нової автоцивілки для іншого автомобіля. Для цього власник має звернутися до своєї страхової компанії, щоб розірвати договір та перенести залишок коштів на оформлення нового поліса на інший транспорт. Розірвання договору відбувається одночасно з укладенням нового.
У тих випадках, коли власник продає автомобіль і не планує купувати новий, то він може звернутися до своєї страхової компанії та анулювати договір страхування. У такому разі залишок коштів йому повертається.
"Важливо - повернення коштів не нададуть, якщо за період дії поліса відбувалися за ним страхові виплати", - пояснюють юристи.
Раніше ми писали про те, чому не варто купувати авто за дорученням.
Читайте також про те, як водіїв "законно" розкручують на гроші.