Раніше дітей могли лякати тим, що виключать їх зі школи за погану поведінку чи незадовільні оцінки. Однак чи відбувається так у реальності?
РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на коментар освітнього омбудсмена Сергія Горбачова виданню "На пенсії" розповідає, чи можуть вигнати дитину зі школи.
За словами Сергія Горбачова, адміністрація школи не має права виключати дитину з навчального закладу через поведінку чи освітні здобутки.
В українському законодавстві це можливо лише у випадку, якщо за підсумками навчання в дев'ятому класі профільного навчального закладу дитина з профільних дисциплін отримала оцінки три бали й нижче за 12-бальною шкалою.
"Наприклад, дитина навчається у фізико-математичному ліцеї та отримала три або менше бали з фізики чи з математики. Тоді її можуть не зарахувати до 10-го класу", - пояснює омбудсмен.
Якщо дитина погано поводиться в класі, то таким чином вона порушує право на здобуття якісної освіти інших учнів у класі. Батьки повинні це розуміти та усвідомлювати.
"Варто залучити шкільного психолога й дати йому дозвіл для роботи з дитиною, щоб зрозуміти причини такої поведінки. Він зробить психологічну діагностику класу та дитини й за потреби проведе необхідну роботу в класі та корекційну роботу з дитиною, щоб покращити ситуацію", - радить Сергій Горбачов.
Водночас психолог може рекомендувати звернутися до інших фахівців, а батьки можуть звернутися до психолога за межами школи.
Якщо виникла ситуація з порушенням поведінки, батькам варто не забувати про права інших учнів, а також про те, що вони несуть відповідальність за свої дії та дії своїх неповнолітніх дітей.
"Ми повинні пам'ятати просту тезу: моє право забезпечене тим, як людина поруч виконує свої обов'язки, і навпаки - мій обов'язок полягає в тому, щоб права інших людей поруч були також забезпечені. Але, на жаль, у нашому посттоталітарному суспільстві такий логічний ланцюжок ще не прижився в головах усіх українців", - підсумовує експерт.
Раніше ми розповідали про те, що в школі на Київщині хлопчика скинули з висоти, а директор намагається "зам'яти" справу.
Дивіться також, як повинні бути облаштовані бомбосховища в українських школах.