Чи можуть українки обирати лікаря, з яким народжувати: це варто знати
В Україні стосовно ведення вагітності та пологів існує чимало міфів. Експерти розповіли, чи може жінка обирати лікаря, з яким народжувати.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на пост Національної служби здоров'я у Telegram.
Що варто знати
Програма медичних гарантій покриває пологи пацієнткам в Україні. Місце реєстрації чи проживання не має значення.
Родина може вільно обрати пологовий будинок, де має з’явитись на світ їхнє немовля. Головне - обирати серед тих закладів, які уклали договір з НСЗУ на допомогу при пологах.
Важливо, що платити за послугу медичної допомоги при пологах не потрібно. Все необхідне - і ліки, і медичні вироби, і необхідні маніпуляції - входять у безоплатний пакет послуг.
"Те, що пацієнтка може обирати пологовий будинок - правда. А те, що пацієнтка може обирати лікаря, з яким народжувати, і це покривається Програмою медгарантій - міф", - йдеться у повідомленні.
Програма медгарантій покриває пологи з черговою акушерською бригадою.
Особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем знаходяться поза межами Програми медичних гарантій і не передбачені в пакеті послуг "Медична допомога при пологах".
Чи потрібно платити за партнерські пологи
Партнерські пологи із черговою акушерською бригадою передбачені пакетом "Меддопомога при пологах" і є безоплатними.
Програма медгарантій покриває пологи. Незалежно від того, вирішує жінка народжувати разом із партнером або партнеркою у лікарні чи обмежується виключно присутністю персоналу пологового відділення.
Все тому, що надання медичної допомоги при пологах черговою акушерською бригадою із забезпеченням умов для проведення партнерських пологів передбачено пакетом "Меддопога при пологах".
Тому породілля або її рідні не мають додатково платити за партнерські пологи та кесарів розтин.
Незалежно від того, фізіологічні це пологи чи невідкладний або плановий кесарів розтин. Оплата розрахована так, щоби медичний заклад отримав достатньо коштів для ведення різних пологів. Усе необхідне для кесаревого розтину входить у безоплатний перелік послуг.
Раніше лікарі розповідали, за якого синдрому пацієнтам рекомендують пити кока-колу.
Також ми писали, в яких випадках за анестезію платити не потрібно.