Чи можна вступити в український ВНЗ, якщо дитина має закордонний атестат: відповідь МОН
Освіта дітей повинна продовжуватися за будь-яких умов, тому після 24 лютого багато з них почали вчитися в закордонних школах. Але може скластися ситуація, коли абітурієнт планує вступати в Україні. Тоді він може це зробити навіть із закордонним атестатом, але за однієї умови.
Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі телемарафону "Єдині новини".
За його словами, реєструватися на НМТ можна з будь-яким набором документів. Це було зроблено для тих осіб, які на тимчасово окупованих територіях або які втратили свої документи.
Така сама система розповсюджується й на документи, які були видані в інших державах. Для того, щоб вони стали дійсними в Україні, їх потрібно подати на визнання.
Однак зробити це потрібно протягом одного року. Інакше потім закордонний атестат не можна буде використовувати для вступу до вищого навчального закладу в Україні.
"Якщо випускник закінчив школу, наприклад, у Польщі, у нього є польський документ про освіту, то після вступу до закладу вищої освіти України протягом одного року можна подати на визнання до ДП "Інформаційно-іміджевий центр" свій атестат про повну загальну середню освіту", - зазначив посадовець.
Як буде відбуватися вступна кампанія 2023
У 2023 році абітурієнти, як і попередні роки, складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ). Реєстрація на тест розпочалася 3 квітня та продовжується до 3 травня.
Станом на сьогодні для складання НМТ зареєструвалися 243 000 абітурієнтів, із них 220 000 в Україні та майже 23 000 - за кордоном.
До тесту входять два обов'язкових предмети та один на вибір випускника.
Серед обов'язкових - українська мова та математика. На вибір вступника один предмет зі списку:
- історія України
- іноземна мова
- біологія
- фізика
- хімія
На проведення самих тестувань планують дві сесії. Основна проходитиме у червні, додаткова - у червні-липні. У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.
НМТ пройде в один день і міститиме завдання з трьох предметів.
Для складання тесту учню буде відведено 180 хвилин, які він може розподілити самостійно.
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях закладів освіти у населених пунктах України та деяких країнах за кордоном.
Тому випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу.
До речі, раніше ми писали як і де українські випускники можуть скласти НМТ за кордоном.
А ще детально розповідали, як зареєструватися на тестування.