В українців, які уклали шлюб за кордоном з іноземцями, нерідко виникає питання, як тепер розлучитись і чи можна це зробити в Україні? Додаткові труднощі виникають, якщо пара після одруження ще й переїхала в іншу країну.
Про те, чи можна такі шлюби розірвати в Україні, пояснює РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Адвокатського бюро "Пані в законі" в You Tube.
"До нас звернулась громадянка України із питанням про те, чи може вона тут розірвати шлюб, який уклали у Польщі із громадянином Алжиру. У такому разі, розлучатись треба у країні, де було укладено шлюб. В Україні такий шлюб не можна розірвати, бо його не легалізовували, а ще ця пара не проживала у нашій державі певний період часу, тому прив'язки до українських судів немає", - пояснює адвокат Марія Левченко.
Вона радить українцям, які опинились у подібних ситуаціях, шукати адвокатів для розлучення у тій країні, де був укладений шлюб.
Українці, які переїхали тимчасово за кордон, можуть дистанційно розірвати шлюб, який був укладений в Україні.
Для цього потрібно подати документи через офіційного представника, або ж подати через Укрпошту або через систему електронний суд. При цьому справу не розглядають онлайн, процес відбувається стандартно.
Перебувати на засіданні можна за допомогою відеозв'язку, якщо ваша присутність буде визнана обов'язковою у судовому порядку. Втім такі вимоги бувають вкрай рідко. У більшості випадків можна брати участь у будь-якому судовому процесі в Україні через представника, просто звернувшись до адвоката чи юриста
Читайте також про те, які гарантії для партнерів передбачені законом у випадку шлюбу "без штампа в паспорті".
Раніше ми писали про те, як оформляти майно у шлюбі, щоб його не ділити при розлученні.