Чи може розчинна кава зіпсуватись: відповідь здивує
Мільйони людей у світі починають свій день з чашки кави. Найчастіше в цій чашці - розчинна кава. Варто знати, чи може така кава зіпсуватись та які ознаки мають насторожити.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Canadian Heritage Roasting Company.
Чи може розчинна кава зіпсуватись
Розчинна кава зберігається набагато довше за мелену. Нерозпакована розчинна кава може пролежати до 2 років, залежно від умов зберігання.
В розчинній каві мало вологи, тому бактеріям і плісняві важко жити й розмножуватися в такому середовищі.
Однак, якщо ви розпакували розчинну каву і регулярно зачерпуєте її ложкою, вона теж може зіпсуватися за якийсь час.
Експерти кажуть, що щойно герметичність упаковки порушується, вплив кисню та вологи прискорює процес розкладання. А це призводить до зміни смаку та аромату.
В результаті смакові якості кави погіршаться і ви не захочете її пити.
Якщо розчинна кава почала пахнути кислим або пліснявою, то вона зіпсувалася.
Холодильники й морозильники для зберігання розчинної кави можуть призвести до потрапляння вологи в каву. А це головний для неї ворог.
Експерти радять зберігати каву в герметичному контейнері, якомога далі від джерел тепла, світла та вологи.
Вплив розчинної кави на організм
Користі у розчинного напою не так вже й багато: він має сечогінний ефект і тому допомагає вивести з організму зайву воду і зняти набряки. Плюс також в тому, що він дешевше натурального, швидко готується і допомагає швидко підбадьоритися.
Краще, якщо кава буде натуральною. Але якщо дуже хочеться, то можна іноді випити чашку розчинної кави через 30-40 хвилин після їжі, а ще через 15 хвилин - випити склянку води, щоб уникнути зневоднення.
Важливо купувати каву тільки у перевірених продавців, щоб бути впевненим у дотриманні всіх умов зберігання і отримувати тільки оригінальну продукцію найвищої якості.
Раніше ми повідомляли, скільки зайвої ваги можна набрати, випиваючи капучино щодня протягом року.
Також ми писали, чим ще можна розбудити організм вранці.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.