Практично кожна жінка щонайменше раз на місяць робить покриття нігтів гель-лаком із сушінням під УФ-лампою. Як відомо, ці проміння можуть мати вкрай негативний вплив на шкіру, але чи здатні вони спровокувати розвиток онкології?
Відповідь на це питання дали на медичній сторінці Sviy doc в Instagram.
Покриття нігтів гелем з використанням ультрафіолетових ламп не найбезпечніша процедура для шкіри. УФ-лампа - це "міні-солярії" для ваших нігтів, а солярії віднесені до канцерогенів.
Довжина хвиль у цих пристроях подібна - у соляріях від 28 до 400 нм, у сушарках для нігтів спектр використовується 340-395 нм.
Такі УФ-проміння глибоко проникають у клітини шкіри та можуть спричинити пошкодження ДНК і мутації в генах. А це пряма дорога до раку шкіри.
"У січні вийшло нове дослідження про вплив ультрафіолету на шкіру рук. Дослідники провели експеримент у чашці Петрі - вони опромінювали клітини шкіри людини і миші ультрафіолетовим світлом протягом 20 хв. Дане дослідження підтвердило, що під впливом ультрафіолету клітини шкіри гинуть. При одноразовому сеансі протягом 20 хв в чашці Петрі загинуло близько 30% клітин. А при трьох сеансах по 20 хв загинуло майже 70%", - каже дерматовенеролог Вікторія Миронюк.
Але обмеження дослідження полягають у тому, що вплив УФ на клітини відрізняється від впливу на живий організм.
"Коли ми робимо опромінення на людських руках, безперечно є різниця. Більша частина УФ поглинається верхнім шаром шкіри. Коли ми опромінюємо клітини в чашці Петрі, це дещо інакше. Тоді немає природного захисту. Це дуже пряме опромінення", - каже лікар.
"Ми повинні провести сонцезахисні процедури за 30 хв до покриття і полімеризації в УФ-лампах для сушіння. Також ми можемо використовувати фізичний бар'єр - спеціальні рукавички з отворами для нігтьових пластин", - пояснює Миронюк.
Також треба пам'ятати, що ультрафіолет - це не тільки ризик розвитку раку шкіри, а це і фотостаріння, яке проявляється зморшками, пігментними плямами, сухістю шкіри рук. Тому, коли ми говоримо про красу кистей, то це не тільки про колір нігтьової пластини, а це і про вигляд і якість шкіри ваших рук.
"Це дослідження, а також попередні докази про випадки плоскоклітинного раку шкіри у зв'язку з ультрафіолетовими сушарками, означає, що ми не повинні опромінювати свої руки без захисту", - додає дерматовенеролог.
Періодично відвідуйте лікаря, щоб він оглянув шкіру й перевірив чи нема попередників раку. Так ви зможете вчасно вилікуватись, не допустивши розвитку захворювання.
Раніше ми розповідали про те, що вчені розроблять інноваційні ліки проти раку.
Читайте також про те, який фрукт знижує ризик розвитку раку молочної залози.