Чоловіки не дуже люблять ходити до лікаря для профілактичного огляду та намагаються звертатися за допомогою лише в тому випадку, якщо проблеми вже виникли.
Але останнім часом виникла тенденція дбати про своє здоров'я. І це правильно, тому що запобігти хворобі за перших ознак значно простіше, ніж починати лікування вже в запущених випадках.
З чого розпочати перевірку здоров'я свого організму чоловікам, розповіли у "Бережи себе".
Таку перевірку варто робити хоча б раз на рік, якщо:
Тиск 130 мм рт. ст. і вище – це червоний прапорець. За такого стану твій лікар може діагностувати гіпертонію першого ступеня.
Жироподібна сполука холестерину вкрай важлива для обміну ліпідів (жирів) та функціонування організму людини в цілому. Однак надмірна кількість холестерину може призводити до закупорки артерій та серцевих захворювань.
Якщо у тебе немає ризиків коронарної хвороби серця, тобі слід починати перевіряти холестерин у віці 45 років. Якщо ризики коронарної хвороби серця існують, слід починати моніторити холестерин з 20 років.
Перевірятись на діабет потрібно з 35 років і далі – кожні три роки. Лікар може запропонувати робити обстеження частіше, якщо:
Відвідуйте стоматолога 1-2 рази на рік для профілактичного огляду та гігієнічного чищення зубів. Лікар може призначити додатковий візит за потребою.
Якщо у вас є проблеми із зором, слід відвідувати лікаря кожні два роки або навіть частіше, якщо є така рекомендація. Якщо у вас є діабет, то потрібно перевіряти сітківку ока хоча б раз на рік.
Раніше чоловікам могли радити самостійно перевіряти свої тести на наявність новоутворень. Але зараз лікарі виступають проти таких методів та практика показала, що користі від таких оглядів немає.
Якщо у вас є зниження лібідо або еректильної функції, то потрібно перевірити статеві гормони: загальний тестостерон і індекс вільного тестостерону.
Всі дорослі люди віком до 79 років повинні хоча б раз у житті перевіритись на гепатит C. У період від 15 до 65 років варто хоча б раз перевіритись на вірус папіломи людини.
Залежно від способу життя, вам можуть порадити пройти перевірку на сифіліс, хламідії та інші інфекції. Ризики вищі у підлітків та сексуально активних дорослих людей.
Статевим шляхом також передаються: ВІЛ, генітальний герпес, гепатит, генітальні бородавки, трихомоніаз.
До речі, раніше ми писали про те, як має відбуватися медогляд для військовозобов'язаних.
А також розповідали про те, що таке чек-ап організму та як часто його потрібно робити.