Часто виникає у підлітків: педіатр назвала хворобу, яку варто вчасно виявити
Ювенільна фіброміалгія найчастіше зустрічається у дівчат-підлітків. Педіатр розповіла, що захворювання є хронічним, тому важливо вчасно виявити недугу.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-сторінку педіатра Дарії Власенко.
Що відомо про хворобу
Ювенільна фіброміалгія - хронічний біль у м'язах і м'яких тканинах по всьому тілу. Найчастіше це захворювання зустрічається у дівчаток-підлітків, у більшості дітей діагностується у віці від 13 до 15 років.
Лікар зазначила, що у дорослих середнього віку також буває.
Для підтвердження діагнозу лікарі можуть використовувати певні діагностичні критерії, які включають наявність поширеного болю та чутливості в окремих ділянках тіла протягом принаймні 3 місяців разом з іншими симптомами, такими як втома, порушення сну, проблеми з концентрацією чи пам’яттю.
Чому виникає
Точна причина невідома, але фіброміалгія, як правило, передається від батьків дітям.
Ювенільна фіброміалгія іноді розвивається у дітей, які пережили фізичну травму, хірургічне втручання, інфекцію або серйозний психологічний стрес. Важливо, що вона може початися поступово з часом, попри відсутність єдиного очевидного тригера.
Поєднання генетичних факторів і фізичних або емоційних факторів стресу може призвести до процесу, який називається сенсибілізацією центральної нервової системи.
З часом виникає перебільшена реакція на біль. Тому відчуття, які зазвичай не викликають болю, сприймаються як болючі.
Симптоми
За словами лікаря, пацієнти з фіброміалгією відчувають біль, часто у всьому тілі, який іноді описують як постійний тупий біль
Біль зазвичай виникає з обох боків тіла, вище та нижче талії.
До інших симптомів належать:
- часті головні болі
- втома і проблеми зі сном
- біль або спазми внизу живота
- набряк або оніміння кінцівок
- когнітивні порушення або відчуття "туману"
- депресія або тривога
Лікування зосереджено на допомозі дітям повернутися до нормального повсякденного функціонування, зменшити біль і покращити сон.
Раніше ми повідомляли, чому діти влаштовують істерику перед сном та як цього уникнути.
Також ми писали, як давати дитині солодощі, щоб це не шкодило її здоров'ю.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.