Будете знати свої слабкі сторони: ось які аналізи потрібно здавати кожного року
Кожного року необхідно проходити чек-ап організму для вчасного виявлення захворювань. Існує базовий список аналізів, які потрібно здавати кожній людині.
РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про важливість чек-апу та кому потрібно проходити його частіше.
Кому і в яких випадках потрібен чек-ап
Чек-ап організму необхідний для всіх, хто піклується про своє здоров'я, особливо в умовах сучасного життя. Якщо у вас є ознаки погіршення здоров'я, такі як постійна втома, головні болі, порушення сну або часті застуди, важливо пройти обстеження для визначення причин цих симптомів.
Класичний чек-ап є особливо важливим для людей із хронічними захворюваннями, оскільки регулярна діагностика здоров'я дозволяє вчасно виявити ускладнення та коригувати лікування.
Список аналізів
За словами нутриціолога Анастасії Голобородько, раз на рік стандартно потрібно перевіряти організм, а при деяких проблемах - раз на 6 місяців.
"Знати свої слабкі та сильні сторони - важливо", - додала вона.
Чек-ап допомагає побачити здоров’я людини з інтегративної точки зору, а не одну систему чи орган окремо. Такий підхід допомагає виділяти провідну ланку та залежну та вибудовувати систему взаємозв’язків.
Організм людини не лінійний, тому суто інженерний підхід і "схеми", класичні дієти та призначення часто зазнають краху. Саме всебічний моніторинг та знання своїх біохімічних особливостей важливо.
Експерт назвала повний набір щорічного чек-апу:
- загальний аналіз крові
- глікований гемоглобін А1с
- глюкоза
- ГГТ, АЛТ, АСТ
- білірубін загальний, непрямий, прямий
- лужна фосфатаза
- білкові фракції (визначення загального білка та альбуміну)
- соматомедін
- сечова кислота, сечовина, креатинін
- С-реактивний білок ультрачутливий
- інсулін
- фруктозамін Соматомедін (ІФР-1)
- ферритин
- трансферин
- тригліцериди
- холестерин загальний та фракції
- гомоцистеїн
- 25-OH вітамін D
- ДГЕАс, пролактин
- тестостерон загальний та вільний
- фібриноген
Для тих, хто вже живе з такими хронічними захворюваннями, як гіпертонія, діабет або захворювання серця, регулярні огляди є важливими. Вони дозволяють стежити за прогресуванням захворювання, коригувати плани лікування та запобігати ускладненням.
Після важлива консультація, а саме:
- звернутися до фахівця
- збір анамнезу та огляд
- аналітика дефіцитів, УЗД за необхідністю
- рекомендації чи персоналізований протокол
Раніше ми повідомляли про чотири ознаки тромбозу, які ні в якому разі не можна ігнорувати.
Також ми писали про 6 продуктів, які зменшують запалення в організмі та допомагають при грипі.
При написанні матеріалу використовувались такі джерела: Instagram-сторінка нутриціолога Анастасії Голобородько та сайт Coolangatta.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.