Можна помітити, що на сайтах із пошуку роботи у вакансіях часто відсутня інформація про розмір заробітної плати. Це спантеличує шукача та може навіть відбити бажання надсилати своє резюме. Однак на приховування цієї суми роботодавця можуть підштовхувати різні причини, яким є пояснення.
З яких підстав роботодавці не пишуть розмір зарплати - читайте нижче в матеріалі Styler.
Часто буває так, що компанія лише відкрила нову позицію та не може визначити суму винагороди. Так стається й тому, що напрямок роботи може бути абсолютно новим для ринку.
У такому випадку роботодавець не знає, який розмір зарплати може бути гідним. Тоді із потенційним співробітником обговорять бажану суму заробітної плати та можливості компанії її забезпечити.
У більшості вакансій вказують розмір зарплати від мінімальної до максимальної допустимої суми.
Наприклад, заробіток може коливатися від 15 000 до 25 000 гривень на місяць. Часто шукачі переконані, що їхній оклад буде саме верхня межа, тобто максимальна сума. А коли отримають меншу винагороду, розчаруються, втратять мотивацію до роботи чи навіть звільняться.
З іншого боку, якщо роботодавець просто вкаже зарплату від 15 000, досвідчений кандидат не зверне уваги на оголошення через низьку заробітну плату.
Може бути так, що компанія пропонує заробіток нижчий за той, який є на ринку. Тоді суму просто приховують, натомість в оголошенні описують усі інші переваги роботи саме в цій установі.
Інша ситуація, коли заробітна плата досить висока. Тоді роботодавець приховує її з метою відсіяти тих кандидатів, які "клюнуть" на велику суму грошей. А справжні фахівці, переглянувши вимоги, зрозуміють, чи підходять вони на вакансію та якою приблизно може бути оплата.
Роботодавець може не бажати розголошувати суму всім кандидатам. Коли він побачить, що кандидат справді може зайняти вакансію, лише під час співбесіди озвучить рівень зарплати.
До того ж компанія може вважати, що шукач розуміє приблизний заробіток, якщо шукає роботу саме в цій сфері.
Часто в компаніях працівники не знають, скільки отримують їхні колеги. Відповідно й сам роботодавець не повідомляє ці цифри в оголошеннях.
Це може стосуватися компаній, які не виробили підхід щодо системи винагороди співробітників або приймають нових людей хаотично. Тоді навіть в одному відділі колеги на одній посади можуть отримувати оплату різного розміру.
Раніше ми розповідали, як змінилися зарплати в Україні за рік великої війни.
Читайте також про нову схему зловмисників, за якою набирають на роботу до відомої компанії.