Фолієва кислота грає важливу роль в утворенні нових клітин, сприяє розвитку мозку і є запорукою вдалої вагітності. Існують продукти з найбільшим вмістом цієї речовини.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Real simple.
Фолієва кислота, також відома як вітамін В9, відіграє ключову роль у багатьох основних функціях організму. До того ж така кислота допомагає організму виробляти еритроцити, які підтримують ваші органи та тканини у відмінній формі і лейкоцити, що борються з інфекціями.
Вживання рекомендованої дози вітаміну В9 з їжею зменшує ризик інсульту і серцево-судинних розладів, нормалізує кров’яний тиск та знижує рівень холестерину в крові.
Дорослим і дітям старше 14 років варто споживати 400 мікрограмів фолієвої кислоти щодня. Приблизно така кількість міститься в півтори чашці вареного шпинату.
Вагітним варто споживати 600 мікрограмів фолієвої кислоти щодня, що приблизно еквівалентно кількості, яка міститься у двох з половиною чашках вареного шпинату.
Якщо ви не отримуєте достатньо фолієвої кислоти, то можна помітити зміну кольору шкіри, волосся та нігтів. Крім того, може виникнути анемія та захворювання крові.
Дефіцит фолієвої кислоти також може бути пов’язаний з депресією та підвищеним ризиком серцевих захворювань
Рослина не славиться яскраво вираженим смаком, вона є багатою на мінеральні речовини та вітаміни. У ньому високий вміст йоду, багато білка, вуглеводів і клітковини.
Крім того, шпинат містить 80 мкг фолієвої кислоти.
Лише завдяки чотирьом шматочкам вареної спаржі можна отримати 89 мікрограмів фолієвої кислоти. Приготуйте запечену в духовці спаржу, щоб збільшити споживання фолієвої кислоти.
В одному плоді авокадо міститься до 90 мкг вітаміну В9. До того ж авокадо містить вітамін С, В6 і жирні кислоти Омега-3.
У 100 грамах яловичої печінки міститься 240 мкг, у свинячий - 225 мкг, курячої - 240 мкг.
В печінці тріски - 110 мкг. Печінка - це джерело вітаміну B9, заліза та інших важливих біологічно активних речовин.
Без нього не обходиться жодна збалансована дієта.
Броколі має багатий вміст вітамінів та поживних речовин, і при цьому низьку калорійність.
Концентрація фолієвої кислоти - 85 мкг на 100 г цієї капусти.
Бобові допомагають вивести з організму надлишок холестерину, є відмінними антиоксидантами та чудовим джерелом якісного рослинного білка.
У 100 грамах варених бобових міститься до 200 мкг фолієвої кислоти.
Раніше ми повідомляли про 5 важливих для здоров'я добавок, які треба приймати влітку.
Також ми писали, дефіцит якого вітаміну призводить до важкої хвороби та навіть паралічу.