ua en ru

Багато токсичних металів. Вчені розповіли, як пасивне куріння впливає на здоров'я дітей

Багато токсичних металів. Вчені розповіли, як пасивне куріння впливає на здоров'я дітей Як пасивне куріння впливає на дітей (колаж: Styler)

Вчені провели дослідження, яке показало як тютюновий дим впливає на здоров'я дітей. Дослідники залучили приблизно 1300 сімей у штатах Пенсільванії та Північній Кароліні та проаналізували 238 дітей віком до 7,5 років.

Про те, як пасивне куріння впливає на здоров'я дітей, опублікували в Journal of exposure and enviromental epidemiology.

Як тютюн впливає на дітей

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань, понад 41 000 дорослих, які не палять, щороку помирають у Сполучених Штатах через вплив пасивного куріння.

"Тютюновий дим містить тисячі хімічних сполук, більшість з яких шкідливі для людини. Попри посилення політики заборони тютюнового диму, деякі діти все одно відчувають вплив тютюну", - сказала провідна дослідниця Ліза Гатцке-Копп.

Гатцке-Копп зазначає, що організм людини потребує в невеликих кількостях елементів, таких як мідь і цинк, які сприяють здоровому розвитку кісток та хорошій роботі метаболізму.

Однак надмірна кількість цих металів, які містяться в тютюновому димі, наприклад свинцю, може призвести до проблем зі здоров’ям.

Чи безпечніші електронні сигарети

Хоча вейпінг часто рекламують як більш здорову альтернативу цигаркам, попередні дослідження показали, що є токсичні метали у рідинах, якими заправляють електронки.

"У цих дослідженнях метали були виявлені в аерозольних парах, що вказує на те, що вони разом з нікотином, також здатні передаватися через пасивне куріння", - сказала дослідниця.

Вчені також вважають, що тести слини цілком можуть служити неінвазивним методом оцінки впливу сполук як і на природі, так і в закритих приміщеннях.

Автори дослідження також додають, що наразі проблемою залишається відсутність рекомендацій щодо відповідних рівнів металів у слині дитини.

Гатцке-Копп підкреслює, що дослідникам необхідно провести додаткові тести, щоб нарешті розробити принципи, які дадуть змогу порівняти метали у слині з різними клінічними показниками, зокрема й поведінковими та когнітивними оцінками.