Екіпаж "Artemis 2" відпрацював перший день польоту на Місяць, який відбудеться у 2025 році. П'ятеро астронавтів провели день у макеті корабля Orion в космічному центрі NASA, щоб перевірити, чи усі технічні нюанси враховані.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Space.
Повідомляється, що команда відтворила усі дії, які має виконати в перший день польоту на Місяць. При цьому, сам запуск не симулювали. Але коли астронавти "вийшли" на орбіту, то змоделювали, як дістають речі, переконались, що система водопостачання працює, перевірили туалет тощо.
У NASA пояснюють, що симуляції всередині космічного корабля доволі складні, оскільки він дуже маленький, і астронавтам там тісно. Таке випробовування призвело до того, на борту Orion проведуть невеликі зміни - кабельну коробку перемісять в інше місце на космічному кораблі.
Інтегроване навчання має важливе значення, щоб допомогти екіпажу отримати контекст про фізичні виміри, в яких вони можуть працювати. Це важливо, щоб дозволити їм використовувати кожен сантиметр космічного корабля Orion протягом їхньої місії.
Хоча екіпаж виконуватиме деякі завдання разом, час від часу вони працюватимуть й окремо. Тож потрібно було також перевірити, як це відбуватиметься.
У січні старт "Artemis 2" перенесли на рік до вересня 2025-го, щоб за цей час вирішити кілька технічних проблем, пов'язаних з безпекою. Зокрема і для вивчення проблеми із тепловим екраном, з якими "Orion" зіткнувся під час випробувального польоту "Artemis 2" навколо Місяця без екіпажу наприкінці 2022 року.
Цього місяця Офіс генерального інспектора NASA опублікував звіт, в якому говориться, що ці проблеми створюють значний ризик для екіпажу. У звіті йдеться, що NASA виявило, що понад 100 ділянок на тепловому екрані "Orion" ерозували не так, як очікувалося, коли він знову входив в атмосферу Землі. Втім, за прогнозами експертів, політ на Місяць таки відбудеться вже наступного року.
Нагадаємо, що екіпаж складається із чотирьох астронавтів, ще одного тренують у разі потреби заміни когось з основного складу.
Раніше ми розповідали про 5 найбільших космічних відкриттів, які зробить людство у найближчі 50 років.
Читайте також про те, чи зможе людство заселити Марс.