Над Арктикою з'явилися бензинові хмари: що це може означати
![Над Арктикою з'явилися бензинові хмари: що це може означати](https://www.rbc.ua/static/img/_/o/_oblaka_space_com_9637a04c195de53a6971e513076e57a7_650x410.jpg)
З 17 грудня за Полярним колом та біля нього спостерігаються незвичайні перламутрові хмари. Це явище, відоме як полярні стратосферні хмари, могли побачити жителі Норвегії, Швеції, Фінляндії та Аляски, а 22 грудня вони були зафіксовані в Італії та Швейцарії.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на сайт новин про дослідження космосу, інновації та астрономію Space.com.
Фотограф Рамуне Шапаїлайте зняла дивовижні моменти в комуні Гран на півдні Норвегії, створивши кілька яскравих знімків. На них видно райдужні кольори хмар і мерехтіння, що переливається, завдяки якому явище і назвали перламутровими хмарами.
Дівчина зазначила, що кольори були помітні протягом усього дня, але особливо яскраво проявилися ближче до заходу сонця.
Перламутрові хмари є хмарами з льоду, які відбивають і розсіюють сонячне світло, створюючи райдужний ефект видимий із землі.
Перламутрові хмари, які бачили в різних місцях Північної Європи (фото: Space.com)
Вони формуються на висоті від 15 до 25 кілометрів на поверхні Землі і виникають при дуже низьких температурах - нижче -85 градусів за Цельсієм. Тому такі хмари можна побачити лише у зимовий період у полярних регіонах.
Хоча зазвичай "сезон" перламутрових хмар починається в січні, цієї зими вони з'явилися раніше. Експерти припускають, що це дивовижне явище можна буде спостерігати у різних країнах ще кілька тижнів.
Всупереч їхній барвистій природі, перламутрові хмари також мають свій темний бік. Вони відіграють важливу роль у руйнуванні озонового шару над Арктикою.
Нагадаємо, що США розширили контроль над континентальним шельфом в Арктиці.
А ще у нас є матеріал про астероїд, який має найбільші шанси врізатися в Землю.