Археологи під час розкопок у Вишгородському районі знайшли кілька об'єктів, які датують ХІ-ХІІ століттям. А також дослідникам вдалося вийняти монолітом артефакт, який вони виявили минулого місяця на березі Десни.
Фото знахідок поділився Вишгородський історико-культурний заповідник у Facebook.
Минулого місяця археологи виявили на березі Десни в селі Новосілки Вишгородського району Київської області дерев'яний артефакт. Попередньо, знахідка інтерпретується, як пастка для ловлі риби. Нею відгороджували певну частину ріки/запруди/стариці і потім вибирали/виловлювали здобич.
Зараз співробітникам КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник" спільно з Моніторинговою археологічною експедицією Інституту археології НАН України вдалося зняти "монолітом" цю дерев'яну конструкцію.
"Найближчим часом буде вирішуватись доля знахідки з дослідженням й можливою реставрацією обʼєкта. Сподіваємось, що вона займе гідне місце в експозиції Вишгородського історико-культурного заповідника і слугуватиме унікальним артефактом для подальшого розуміння і вивчення традицій давньоруського Вишгорода й його околиць", - зазначають археологи.
Вчені поки не вказують, який вік даної знахідки.
Раніше Вишгородський історико-культурний заповідник також поділився фото археологічних знахідок, які виявили під час археологічної експедиції.
"На другий день від початку роботи експедиції вийшли на рівень денної поверхні давньоруської доби. Оконтурено кілька господарських об'єктів ХІ-ХІІ ст., подальша вибірка яких має надати цікаві результати. Серед нових індивідуальних знахідок - фрагмент кінської налобної прикраси - решми, а також залізний ключ ХІІ ст", - розповіли археологи.
Раніше ми писали про те, що під Києвом археологи знайшли унікальні поховання.
Читайте також про те, на Хортиці знайшли нові артефакти різної давності.