Старий одяг, який замалий або просто зношений - звичайне явище. Попри те, що найлегше - використати його як ганчірки, дедалі популярним стає апсайклінг - вторинне використання речей.
Про те, що можна зробити зі старим одягом, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Real Simple.
Світлі речі з часом можуть потьмяніти, особливо якщо не сортувати їх при пранні. Найпростіший варіант - це перефарбувати їх.
Наразі вибір засобів для фарбування текстилю різноманітний, особливо в художніх магазинах - існують яскраві флуорисцентні фарби, кольори, які світяться в темряві, фарба в спреях, а також фарба-порошок, яка просто додається під час прання.
Якщо ви вже не збираєтеся носити джинси певного крою, проте все ще шкодуєте розпрощатися з ними - ви можете вкоротити їх до шортів. До того ж не обов'язково підшивати краї - їх можна залишити трендово необробленими.
Як і старі футболки та блузи з приємного матеріалу, так і зайву тканину після вкорочення джинсів можна використати для виготовлення аксесуарів для волосся, наприклад, пов'язок-бандан - або м'яких гумок, зшивши прямокутний шматок тканини "трубочкою" та зашивши краї, помістивши всередину швейну гумку.
Це чудовий спосіб створити аксесуар бажаного розміру з будь-якої тканини, або їхнього поєднання - і будь-якого вигляду, починаючи з сумок-майок. А якщо не любите шити, найпростішу сумку можна створити, створивши маленькі китиці на нижній частині виробу, а потім зав'язати їх.
Якщо у вас є старий одяг, який викликає приємну ностальгію, змушуючи постійно відкладати його викидання - з нього можна зробити практичний плед, ковдру або подушки, створивши з клаптиків унікальний візерунок.
Старі довгі шкарпетки можуть продовжити свою роботу у вигляді грілки ручної роботи для м'язів і суглобів. Для цього їх необхідно наповнити сухим рисом, додати кілька крапель улюбленої ефірної олії, і зав'язати або зашити відкритий кінець.
Для використання такої грілки її слід злегка нагріти - наприклад, на батареї або здалеку феном. Крім цього, можна зробити іграшку-антистрес, якщо наповнити цупку шкарпетку борошном або дрібною крупою.
Розтягнуті светри можуть перетворитися на затишні шарфи. Для простого варіанту, шарфа-комірця, необхідно лише відрізати нижню половину светра і трохи підшити край.
А для класичного шарфа шарф слід розрізати на смужки потрібної довжини - і також підшити краї для акуратності.
До речі, раніше ми розповідали про те, чи треба прати новий одяг.
А також писали, як швидко навести лад в шафі з одягом.