Акушер-гінеколог із Сумської області розповів свою історію музею "Голоси мирних"
Владислав - акушер-гінеколог. Працював у Тростянці. Його робоча зміна почалася в перший день повномасштабного вторгнення росіян.
Про те, коли та за яких обставин вона закінчилася - він розповів музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова.
В першу чергу чоловік відправив у безпечніше місце свою сім‘ю. Батьки дружини мешкали в селі у 30 км від Тростянця.
"Я вирішив, що бойові дії будуть у великих населених пунктах, і що там безпечніше. Тесть приїхав, щоби відвезти туди мою дружину і нашого маленького сина. А я відправився до лікарні - на роботу", - розповідає Владислав.
Протягом наступного місяця він прийматиме пологи. Асистуватиме у хірургічному відділенні, оглядатиме поранених. А ще - заспокоюватиме вагітних та породіль під час обстрілів.
"Жінки питали в мене, чи я не боюся. Я й відповідав чесно: так, боюся. Всі люди бояться. Але я постійно був із ними, і якщо посилювалися вибухи, то допомагав їм спуститися у підвал", - говорить лікар.
Медичний заклад розташовано на околиці міста. Тому перший час там було порівняно тихо. Але одного дня танки доїхали й сюди. Один із них розвернув дуло і почав гатити по будівлі лікарні.
Чим завершився обстріл та чи вдалося Владиславу зустрітися зі своїми близькими - враховуючи, що місто потрапило в тимчасову окупацію?
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.