Осінь приносить холоди, і відсутність централізованого опалення в квартирі може стати справжнім випробуванням. Проте є кілька ефективних способів зберегти тепло, навіть коли опалення ще не ввімкнено.
РБК-Україна (проект Styler) надає рекомендації, як не замерзнути, поки не увімкнули опалення.
Температура в кухні завжди трохи вища, ніж у інших кімнатах, завдяки теплу від приготування їжі та гарячої води. Якщо ви працюєте з дому, перенесіть робоче місце за кухонний стіл - це допоможе зберегти тепло.
Частіше використовуйте духовку та плиту для приготування їжі - це не лише забезпечить вас теплом, а й зробить вашу оселю затишнішою. Закривайте двері кухні, щоб тепло не втрачалося по інших кімнатах.
Щоб зігрітися зранку, одразу після пробудження зробіть кілька енергійних вправ, таких як стрибки або біг на місці. Це дозволить швидко підняти температуру тіла і адаптуватися до прохолодної кімнати.
Після зарядки вам буде значно комфортніше почати свій день. Також регулярна фізична активність покращує кровообіг і допомагає довше зберігати тепло в організмі.
Кондиціонер може не лише охолоджувати, а й обігрівати приміщення. Встановіть його на режим підігріву, і він зможе швидко підняти температуру в кімнаті на кілька градусів.
Це особливо корисно у перехідний період, коли на вулиці температура ще не надто низька. Не забувайте слідкувати за тим, щоб вікна були закриті, аби зберегти тепло, створене кондиціонером.
Якщо у ваші вікна потрапляють сонячні промені, максимально відкривайте штори вдень. Сонце може підняти температуру в кімнаті на кілька градусів навіть у прохолодну погоду.
Після заходу сонця знову закривайте вікна, щоб не втрачати накопичене тепло. Якщо вікна утеплені, вони не пропускатимуть холод і зберігатимуть комфортний мікроклімат.
Щоб легше переносити прохолоду у квартирі, почніть день з контрастного душу. Закінчуйте його прохолодною водою - це допоможе знизити температуру тіла, і після виходу з душу ви відчуєте тепло.
Така процедура не тільки зігріє вас, але й покращить кровообіг, що допоможе довше зберігати тепло. Ввечері краще приймати гарячий душ чи ванну перед сном, що сприятиме комфортному засинанню.
Під час приготування гарячої їжі на плиті чи в духовці виділяється значна кількість тепла, яке допоможе підняти температуру в квартирі. Також приймання гарячих страв допоможе зігрітись зсередини.
Готуйте супи, чаї та інші гарячі страви - це не лише покращить настрій, а й забезпечить додаткове тепло для вашого тіла. Але не використовуйте плиту як обігрівач - це небезпечно.
Електрична грілка - це простий і зручний спосіб зігрітись під час сну або відпочинку. Розмістіть її під ковдрою або пледом, і вона забезпечить вам комфорт навіть у холодний день.
Електричні ковдри також стали популярним рішенням для холодних вечорів. Вони не лише споживають мінімум енергії, але й створюють відчуття затишку і тепла на довгий час.
Хоча енергозберігаючі лампи є більш економічними, звичайні лампи розжарювання все ще можуть бути корисними в холодну пору. Вони випромінюють не лише світло, а й тепло, яке допоможе підвищити температуру в кімнаті.
Використовуйте такі лампи для додаткового обігріву у вечірній час. Це невелике джерело тепла може зробити вашу кімнату більш затишною і теплою.
Якщо плануєте провести вечір перед телевізором, закип’ятіть воду для гарячої ванни для ніг. Це не тільки зігріє ваші ноги, але й допоможе підвищити загальну температуру тіла.
Така процедура корисна для здоров'я і створить відчуття комфорту навіть у прохолодній квартирі. Також це допоможе розслабитись після довгого робочого дня.
Раніше ми писали про 20 перевірених способів зберегти тепло вдома у холодну пору року.
Читайте також, що обов'язково зробити в оселі перед похолоданням.
Під час написання матеріалу було використано джерела: видання та сайти Real Simple, Homes and Gardens, Dzvin.media.