Існує невелика різниця між підтримкою вашого партнера і заохоченням його не найкращих вчинків. Іноді кохання може засліплювати - і ми ігноруємо звички, які не приносять користі в довгостроковій перспективі. Тож вчасне розпізнавання цих ознак може допомогти вам припинити ненавмисне сприяти шкідливим звичкам вашого партнера.
Про те, як ми ненавмисно заохочуємо і підтримуємо негативні риси партнера, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на HackSpirit.
Простягнути руку допомоги - це добре, але постійно поспішати на допомогу партнеру в ситуаціях, з якими він може впоратися сам - зовсім інше. Це може здаватися любов'ю чи підтримкою, але насправді це може заохочувати безвідповідальність.
Завжди граючи роль рятівника, ви можете несвідомо сприяти тому, щоб ваш партнер постійно покладався на вас у розв'язуванні проблем. Іноді варто відступити і дозволити йому самому розв'язувати певні питання і допомагати лише у разі прохання - однак, допомагати, а не вирішувати все самостійно.
Партнер постійно запізнюється без попередження і вибачення, і, замість розмови, ви втішаєте себе, що у нього або у неї були термінові справи?
Така поведінка, згідно з психологією, є формою дозволу. Виправдовуючи негативну поведінку партнера, ви опосередковано даєте йому дозвіл продовжувати діяти таким чином.
Якщо ви не встановлюєте кордонів, не висловлюєте свої почуття і потреби, бо боїтеся реакції партнера в конфлікті, це головна ознака того, що ви заохочуєте його неприйнятну для вас поведінку.
Іншими словами, в наших силах вибирати, як ми реагуємо і що ми терпимо в наших стосунках. Встановлення меж - це не просто сказати "ні" своєму партнеру, це сказати "так" повазі та здоровій динаміці стосунків.
Легко заплющити очі на негативну поведінку партнера, особливо коли ви глибоко закохані. Але якщо ваш партнер ніколи не стикається з наслідками своїх вчинків, у нього немає причин змінюватися.
Для здорових стосунків не слід ігнорувати дискомфорт в поведінці партнера (ілюстрація: Freepik)
Коли ми ігноруємо негативну поведінку нашого партнера, ми показуємо, що ці дії є прийнятними - саме тому важливо обговорювати ці проблеми відкрито і чесно.
Думка про те, що ви можете змінити неприйнятну для вас з самого початку поведінку свого партнера, може бути ознакою того, що ви самі заохочуєте таку поведінку.
Намагаючись змінити когось, ви можете ненавмисно посилити його негативну поведінку, оскільки він може чинити опір цьому уявному контролю і подвоїти свої звички.
Безкорисливість - прекрасна риса у стосунках, але вона може стати проблематичною, коли ви постійно ставите потреби партнера вище за свої власні.
Розставляти пріоритети на користь власних потреб не егоїстично, це необхідно для особистого зростання та збалансованих стосунків.
Відчуття відповідальності за щастя іншої людини може призвести до потурання, оскільки воно створює динаміку, в якій ваш партнер може не брати на себе відповідальність за власні емоції чи дії.
Важливо розуміти, що кожен має свою частину відповідальності у стосунках. Ми можемо підтримувати наших близьких, але не можемо робити за них певний вибір.
Уникаючи суперечок, ми не вирішуємо проблем, що стоять перед нами. Це може призвести до образи і нещастя, а також до того, що негативна поведінка продовжуватиметься.
Важливо не боятися суперечок (ілюстрація: Freepik)
Пам'ятайте, що здорові конфлікти є необхідною частиною будь-яких стосунків. Йдеться про спілкування та відкрите вираження своїх почуттів, а не про нападки чи звинувачення один одного. Це не завжди легко, але це абсолютно необхідно для розвитку стосунків.
Почуття виснаженості або нереалізованості може бути ознакою того, що ви не плекаєте свій власний ріст, бо занадто занурені в поведінку партнера.
Важливо дбати про себе і забезпечувати власне щастя, допомагаючи партнеру розвиватися - це той баланс, який може привести до більш здорових і щасливих стосунків.
До речі, нещодавно ми писали про те, які помилки роблять жінки, шукаючи стосунки.
А також писали про те, через які помилки може зруйнуватися шлюб.