Певні тканини та погодні умови погіршують статичне прилипання одягу, але це може трапитися будь-коли. Коли тканини труться одна об одну або об суху шкіру, вони обмінюються електронами, і при повторному контакті кожен електрон набуває позитивного або негативного заряду та притягуються один до одного.
Про те, які способи допомагають зменшити намагніченість одягу, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Real Simple.
Хоча для вашого одягу і здоров'я корисно підтримувати рівень вологості в будинку на рівні 30-50%, легке обприскування речей водою з пульверизатора на тканину може припинити статичне прилипання.
Або ж можна промокнути тканину вологою ганчіркою чи паперовим рушником. Проте переконайтеся, що тканина висохла, перед тим, як вдягати одяг.
Проведіть дротяною вішалкою або шматочком алюмінієвої фольги між одягом, який "липне" один до одного, щоб розбити заряд, який утримує їх разом.
Також пропонують зволожити шкіру лосьйоном для рук, щоб розірвати зв'язок електронів і припинити зчеплення. Щоб запобігти появі плям, дайте лосьйону висохнути, перш ніж розгладжувати тканину.
Інгредієнти лаку для волосся покривають волокна тканини і допомагають усунути статичну електрику на вашому одязі. Рекомендують злегка обприскувати внутрішню частину одягу або, при обприскуванні зовнішньої, тримати флакон на відстані не менше 30-60 см, щоб запобігти надмірному залишку лаку на тканині.
Спреї для зменшення статичної електрики та засоби для розгладження зморшок нейтралізують електричні заряди, збільшуючи молекули, що притягують вологу. Такі засоби працюють найкраще, якщо їх розпилити на одяг і дати рідині висохнути на повітрі перед одяганням.
Автоматична сушильна машина створює статичну електрику в одязі через тертя, що виникає внаслідок механічної дії, а також через погану звичку пересушувати тканини. Тому замість використання сушарки, радять розвісити одяг сушитися на повітрі на мотузці для білизни.
До того ж такий спосіб зволожить повітря приміщенні. А більша вологість означає менше статичної електрики від килимів та оббивки.
Навіть якщо ви сортуєте білизну перед тим, як завантажити її в пральну машину, радять пересортувати її ще раз перед тим, як покласти в сушарку.
Синтетичні тканини, такі як нейлон і поліестер, довше зберігають позитивний або негативний заряд, генеруючи більше статичної електрики, ніж натуральні тканини, такі як бавовна або льон.
Щоб зменшити кількість статичної електрики, рекомендують сушити синтетичні матеріали окремо і виймати їх з сушарки злегка вологими. Для завершення сушіння такі речі потрібно розвісити на повітрі.
Додавання половини склянки дистильованого білого оцту до циклу ополіскування також може зменшити наелектризованість одягу.
Оцет допомагає змити залишки мийного засобу і розслаблює волокна одягу, тому вони менше злипаються під час перекидання в сушильній машині - або зберіганні в шафі.
До речі, раніше ми писали про те, яку температуру води обирати відповідно до типу плями.
А також розповідали про те, як відбілити білу тканину без відбілювача.