7 продуктів, які категорично не можна вживати, якщо ви "дико" голодні
Голод часто змушує нас їсти те, що є під рукою, не замислюючись про наслідки для організму. Однак неправильний вибір продуктів може викликати дискомфорт, уповільнити травлення чи навіть призвести до проблем зі здоров'ям.
Які 7 продуктів треба уникати, коли ви дуже голодні, розповідає РБК-Україна (проект Styler).
Продукти, яких слід уникати натщесерце
Солодощі та десерти
Їжа з високим вмістом цукру підвищує рівень глюкози в крові, але ця енергія швидко зникає, викликаючи втому та новий напад голоду. До того ж, натщесерце цукор може негативно впливати на підшлункову залозу.
Кава та чай
Популярні напої можуть подразнювати слизову оболонку шлунка, особливо якщо ви п'єте їх без попереднього прийому їжі. Це може спричинити печію або навіть гастрит.
Сирі овочі
Хоча овочі є джерелом корисних речовин, їхня клітковина може бути важкою для шлунка натщесерце. Це може спричинити здуття чи біль.
Газовані напої
Вживання газованих напоїв натщесерце може викликати подразнення слизової шлунка та збільшення кислотності.
Фрукти з високою кислотністю
Цитрусові (апельсини, лимони, грейпфрути) або ягоди (смородина, журавлина) підвищують кислотність шлункового соку, що може призвести до печії або болю.
Гостра та пряна їжа
Страви з великою кількістю спецій натщесерце подразнюють слизову оболонку шлунка, що може викликати дискомфорт і навіть нудоту.
Випічка та білий хліб
Продукти з рафінованого борошна швидко підвищують рівень глюкози, але не забезпечують тривалого насичення. В результаті ви можете знову відчути голод через короткий час.
Що варто їсти, якщо ви дуже голодні?
Експерти радять обирати продукти, які швидко засвоюються та не подразнюють шлунок. Наприклад:
- каші (вівсянка, рисова каша);
- банани чи стиглі авокадо;
- варені яйця;
- натуральні йогурти або кефір;
- горіхи та насіння у невеликій кількості.
Правильний вибір їжі допоможе уникнути дискомфорту та забезпечить організм енергією на тривалий час.
Раніше ми давали 6 порад, як побороти голод від скуки і не наїдатися "запрещьонки".
Дізнайтеся, щоб дізнатися, чи є у вас надмірна вага за допомогою швидкого тесту.
В матеріалі використані дані з джерел - Eat this, not That, Health, Mirror.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.