5 методів "лікування" болю у горлі, які насправді шкодять здоров'ю дитини
Біль у горлі є дуже поширеною проблемою у дітей, саме тому батькам треба знати, як правильно його лікувати та чого категорично не можна робити, аби ще більше не нашкодити здоров'ю.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Lamalu clinic в Instagram.
Що не можна використовувати при болю в горлі
Біль у горлі може виникати з різних причин. Найпоширенішими є:
- віруси
- бактерії
- грибкові інфекції
- захворювання ШКТ (гастроезофагальний рефлюкс)
- онкозахворювання
- сторонні тіла
- аутоімунні захворювання (аутомунний тиреоїдит)
Неправильне лікування може тільки погіршити ситуацію. Є ряд процедур та препаратів, які не можна застосовувати при лікуванні горла.
До заборон належить:
- дітям до 4 років заборонені спреї. Це може спровокувати стеноз
- не можна використовувати препарати лідокаїну. Ці препарати тільки знеболюють, але не знімають запалення та можуть спровокувати проблеми з кровоносною системою. Також є ризик виникнення алергічної реакції
- не дозволяється використовувати будь-які препарати на основі спирту. Можна травмувати слизову оболонку ротоглотки
- опік - не найкращий метод зняття болю в горлі
- не бажано полоскати горло травами, тому що, більшість з них, висушують слизову оболонку (при запаленні слизова і так дуже страждає та стає сухою). Трави не мають доказової бази. Вони можуть викликати алергічну реакцію (сюди ж відноситься всім відомий Хлорофіліпт)
Як правильно лікувати горло
Медики пояснюють, що ефективними є препарати Ібупрофену та
Парацетамолу. Також полегшити больові відчуття і зняти запалення може морозиво. Льодяники також застосовують з метою зволоження слизової оболонки горла. Не обовʼязково аптечні.
Дітям старше 4 років можна застосовувати препарати на основі бензидаміну гідрохлориду. За наявності високої температури тіла варто звернутись на огляд до лікаря. Лікар за потреби зробить стрептотест, для виключення, або підтвердження бактеріального процесу і призначить лікування. Курс лікування бактеріального тонзиліту складає не менше 10 днів.
Раніше ми писали про те, які методи не допомагають при варикозі.
Читайте також про те, які продукти категорично не можна їсти при аритмії.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.