Збільшити кількість зелених улюбленців вдома можна не лише придбавши нові дорослі рослини чи посіявши насіння в окремий горщик, а й відщипнувши листочок улюбленої квітки. Адже ці рослини розмножуються вегетативним методом.
РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає про те, які рослини можна виростити всього з одного листочка.
Фіалки в природному середовищі (фото: Wikipedia)
Фіалки - ніжні квіти бузкового кольору з ворсистим листям - одні з найпоширеніших домашніх рослин.
Ці світлолюбні квіти можна легко розмножити відщипуванням, відрізавши здоровий листок з частиною стебла з дорослої рослини і поставивши його у воду.
Один з видів колеусу (фото: Wikipedia)
Яскраве листя цієї рослини додає привабливості підвіконням, садовим грядкам і навіть інтер'єрам. Ці рослини ненавидять холод, але швидко вкорінюються завдяки живцюванню, тому зберегти зразки ваших улюбленців дуже просто.
Однак рекомендують відрізати не менше 10 см гілочки разом з частиною стебла. Листя з нижньої частини необхідно обрізати, посадити рослину в ґрунт та накрити поліетиленом для парникового ефекту.
Квіти бегонії (фото: Wikipedia)
Ця вологолюбна рослина росте в приміщенні або на відкритому повітрі і може бути розмножена листовими, стебловими або кореневими живцями.
Для того, щоб розмножити бегонію живцюванням, потрібно відрізати великий та здоровий листок рослини. Залиште його на декілька годин і підготуйте ґрунт - суміш торфу, перегнійної землі та піску.
Листя необхідно занурити на глибину 1-2 см, а контейнер накрити плівкою для парникового ефекту.
Сансев'єрія (фото: Wikipedia)
Цю популярну кімнатну рослину можна розмножувати кількома способами, залежно від того, який сорт у вас є. Проте найпростіший - вирощування рослини з листка.
Для цього треба обережно відріжте від рослини здоровий листок, залиште його підсохнути, а потім помістіть в контейнер з ґрунтом, обравши в рівних пропорціях суміш перегнійної землі, великого перліту та піску.
Монстера (фото: Wikipedia)
Хоча розмноження живцюванням не є основним методом вирощування монстери, цей метод все ж можна спробувати.
Листок рослини необхідно помістити велику банку з водою, додавши стимулятор для утворення коренів. Рідину потрібно оновлювати до появи корінців, а потім висадити рослину в ґрунт.
Каланхое (фото: Wikipedia)
Каланхое, один з найвідоміших квітучих представників сукулентів, легко вирощується живцюванням.
Для цього здоровий листок рослини відрізають біля основи, підсушують зріз та саджають листок у ґрунтову суміш з торфу, піску та перліту. Для того, щоб листок каланхое пустив корені, необхідно створити тепличні умови.
Сукулент ехеверія (фото: Wikipedia)
Такі сукуленти як алое, хавортія, ехеверія (або кам'яна троянда) зазвичай вирощуються з відрізаного "листка". Головною умовою є те, щоб ця частина рослини була здоровою.
Вкорінювати листочки можна в воді, використовуючи фільтровану або кип'ячену, з додаванням невеликої кількості деревного вугілля. Також можна використати спеціальний субстрат, відповідно до виду рослини.
Нещодавно ми писали про 6 дивовижних рослин, які наче з іншого світу.
А також розповідали, які плодові дерева можна виростити в квартирі.
При написанні матеріалу використовувалися такі джерела: Southern Living, Сім'я і дім, Wikipedia.