У слові "вибач" є величезна сила. Усі бували в ситуаціях, коли говорили це слово, але в ньому не було необхідності, а робили це за звичкою. Тому варто знати, за які ситуації не потрібно вибачатися.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Hack spirit.
Емоції є фундаментальною частиною нашого людського досвіду. Вони формують наші взаємодії.
Інколи люди вибачаються за те, що розсердилися чи сумували.
Але важливо знати, що це ваші почуття і ви маєте повне право їх виражати.
Коли ви говорите "вибачте" за те, що висловили свої справжні почуття, ви, по суті, просите вибачення за те, що ви такі які є. І це те, за що ніколи не потрібно відчувати потребу вибачатися.
Це може здатися базовою порадою, але ви здивуєтеся, як часто усі просять вибачення за те, що сталося не з їхньої вини. Наприклад, це затримка через затори.
Це майже стало рефлексом, який використовується для полегшення незручних ситуацій або для передачі співчуття. Однак, це також може з часом знизити вашу впевненість у собі.
Є інші способи виразити почуття, не беручи на себе тягар чогось, що було поза вашим контролем.
Межі мають вирішальне значення для підтримки здорових стосунків. Вони гарантують, що ваші потреби будуть задоволені, а ви почуватиметесь у безпеці та повазі.
Вибачення за встановлення меж - це все одно, що вибачення за турботу про себе. Це те, про що ви ніколи не повинні жаліти.
Щодня усі приймають незліченну кількість рішень, які формують життя. Від того, що ми їмо на сніданок, до кар’єрних зростань.
Але іноді наші рішення можуть не збігатися з очікуваннями інших, і тоді з’являється непотрібне "вибачте".
Незалежно від того, чи ви вирішили залишитися вдома в п’ятницю ввечері замість того, щоб піти з друзями, чи вибрали кар’єру, яку не схвалює ваша родина, ваш вибір - є особистим.
Час на самоті важливий для відпочинку, творчості та відновлення сил.
Ви не будете асоціальними чи грубими, приділяючи час собі. Ви просто поважаєте свої потреби та благополуччя. Тож наступного разу, коли ви відчуєте потребу відступити та підзарядитися, зробіть це без жодних вибачень.
Це найважливіша ситуація, коли ви ніколи не повинні говорити "вибачте", коли ви просто залишаєтеся собою.
У світі, сповненому очікувань і тиску, який вимагає від нас відповідати, легко вибачитися за свої примхи, пристрасті, зовнішність чи навіть мрії.
Ви унікальні, і це те, за що варто радіти, а не вибачатися.
Раніше психолог розповіла, що означає слово вибач.
Також ми писали, як змінити своє життя і стати краще.