Вирощування саду і городу приносить задоволення і користь, але це не завжди легко - хоча на ріст впливають багато факторів, важливу роль відіграє якість ґрунту, яка може погіршуватися, здавалося б, без причини. Проте іноді - це наслідок помилок, яких часто припускаються неусвідомлено.
Про це розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Real Simple.
Сонячне світло важливе, але також дуже важливо встановити грядку в такому місці, де по ній не ходитимуть і не витоптуватимуть. За словами садівників, це може призвести до ущільнення ґрунту, що обмежує ріст коренів, рух води та циркуляцію повітря.
Відсутність мульчування може спричинити низку проблем у саду чи в городі, таких як схильність ґрунту до ерозії, ущільнення, значних температурних коливань і втрати вологи через випаровування.
Мульчування грядок пригнічує бур'яни, регулює температуру ґрунту та додає органічні речовини до ґрунту в міру їхнього розкладання.
Ще однією перевагою мульчування є те, що воно допомагає мінімізувати ущільнювальну дію води під час дощу або рясного поливу.
Поганий дренаж може призвести до перезволоження ґрунту, що призводить до занепаду рослин, кореневої гнилі і, зрештою, до загибелі рослин.
Однак є кілька простих розв'язання цієї проблеми, які включають внесення органічних речовин у важкі глинисті ґрунти та встановлення дренажних систем, якщо це необхідно.
А найпростіший варіант - не обирати для висадки рослин низинні місця, які схильні до накопичення води.
Це може здатися зайвим кроком, проте аналіз ґрунту може змінити ситуацію. Регулярна перевірка допоможе вам визначити, чи потрібно коригувати рівень рН ґрунту і яких поживних речовин йому не вистачає
Адже дисбаланс рН та поживних речовин впливає не лише на здоров'я ґрунту, але й на здоров'я рослин.
Тож періодичне проведення тестів ґрунту дозволяє приймати обґрунтовані рішення щодо внесення добрив та методів удобрення.
Ґрунт - це не лише земля, а й корисні мікроби, грибки, комахи і дощові черв'яки, які відіграють життєво важливу роль у колообіг поживних речовин, розкладанні та структурі ґрунту.
Саме тому підтримка здоров'я ґрунту має вирішальне значення для процвітання рослин в саду чи на городі.
Водночас надмірна обробка ґрунту, надмірне використання хімікатів та відсутність мульчування, можуть порушити біологію ґрунту.
Ліпше, за словами садівників, покращувати біорізноманіття ґрунтів за допомогою мульчування, внесення органічних речовин та сівозміни культур на городах.
Посадка інвазивних видів може створити хаос у вашому саду чи на городі. Такі рослини наче бур'ян - можуть легко витіснити місцеву рослинність, порушити екосистему та змінити склад ґрунту.
Тож будьте уважні при виборі рослин для вирощування, і намагайтеся використовувати більше місцевих видів, які підтримують місцеве біорізноманіття та здоров'я ґрунту.
Нещодавно ми писали про те, які рослини найкраще відлякують комарів влітку.
А також розповідали, чому тріскаються помідори і як цьому запобігти.