5 цікавих фразеологізмів, значення яких ми не завжди сприймаємо неправильно
Фразеологізми - це яскраві мовні перлини, які ми часто використовуємо, навіть не замислюючись над їхнім справжнім значенням. Деякі з них ми використовуємо неправильно, бо не знаємо справжнього значення.
Які фразеологізми здивують вас своїм значенням, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Instagram-сторінку викладача ораторської майстерності Павла Мацьопи.
Мова сповнена прихованих скарбів, і фразеологізми - одні з них. Ми користуємося ними щодня, але чи справді розуміємо, звідки вони взялися і що насправді означають? Ось 5 прикладів фразеологізмів, значення яких ви могли не знати або розуміти неправильно:
"Земля обітована"
Має походження з релігійних мотивів. Це якесь місце про яке всі мріють або дуже прагнуть туди потрапити. Наприклад: "Для нього ця країна стала справжньою землею обітованою"
"Альфа й омега"
Це перша й остання буква в грецькому алфавіті. Власне, має таке ж значення "початок і кінець всього" або "основа всього". До прикладу: "Повага до слухачів - це альфа й омега ораторської майстерності"
"Дамоклів меч"
Походить з античної міфології. Означає те, що над кимось або чимось є постійна та неминуча небезпека. Наприклад: "Під час переговорів над ним нависав Дамоклів меч звільнення"
"Наговорити сорок бочок арештантів"
Бере свої корені з народної творчості. А означає те, що людина говорить багато зайвого, безсенсовного, каже якісь нісенітниці або брехню. Приклад використання: "Не наговорюй сорок бочок арештантів - краще скажи по суті".
"Витрачати порох"
Прийшло у сучасність з народної творчості. Так кажуть, коли були витрачені всі сили, але без досягнення результату. Наприклад: "Він витратив увесь порох, але так і не досягнув зізнання"
Раніше ми писали, як правильно називати українською компаньйона по чарці.
А також пояснювали, як правильно називати усіх близьких родичів.