Покращити фінансовий стан допоможуть деякі правила. Перш за все слід позбутись шкідливих звичок, які заважають вам грамотно формувати свій бюджет та раціонально витрачати гроші.
Про це пише BVR_Ukraine в Instagram.
Для довгострокових і повсякденних цілей розділяйте свій заробіток на 5 конвертиків: обов'язкові витрати, резервний фонд, великі покупки, розваги і кафе, розвиток та інвестиції.
Перед покупкою варто поставити собі запитання: "А чи не збиває мене ця річ із правильного шляху до фінансової цілі?"
Також у свій бюджет можна закладати суму на імпульсивні покупки або ж спробувати зачекати 24 години перед покупкою, можливо ви передумаєте.
Придумайте для себе маленькі і великі мрії, та відкладайте на них хоча б невеличкі суми. Спробуйте робити заокруглення до 10, 100 чи 1000 грн. Наприклад, ви купили продуктів на 384 грн, тоді 16 грн (заокруглення до 400) відкладіть у свою скарбничку.
Також можна спробувати завантажити відповідні мобільні додатки, які допомагають підраховувати витрати та контролювати їх.
Шопінг для короткострокового покращення настрою створює зв'язок між щастям і придбанням матеріального. І це зв'язок, який важко розірвати. Перше ніж щось купити, подумайте навіщо ви це робите? Вам сумно чи може нудно?
Один із найкращих способів розуміння свого бюджету - це відстежувати фактичні витрати протягом кількох місяців. У цьому вам також допоможуть спеціальні аналітичні програми або застосунки для смартфонів.
Раніше ми писали про те, які 5 фінансових лайфхаків допоможуть економити, не обмежуючи себе у чомусь.
Раніше ми писали про те, через які звички вам доводиться переплачувати за комунальні послуги.