5 правил від гінеколога для забезпечення жіночого здоров'я. Ось що треба робити
Підтримувати жіноче здоров'я у належному стані допоможуть регулярні скринінги організму, а також правильний догляд за інтимною зоною.
Про те, яких правил варто дотримуватись жінкам, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію гінеколога Олени Арендар в Instagram.
Проходьте регулярний скринінг
"Раз на рік обов‘язково проходьте скринінг шийки матки: цитологія шийки матки (пап-тест), кольпоскопія та перевірку на вірус папіломи людини", - радить гінеколог.
Дбайте про безпечний секс
"Безпечний секс - це про використання презервативів та КОК з метою контрацепції. Ідеально, якщо обидва партнери обстежені на інфекції, що передаються статевим шляхом", - наголошує Арендар.
Відмовтесь від засобів "підтримання" ph піхви
"Для інтимної гігієни жінці не потрібні жодні засоби підтримання ph піхви, які активно рекламуються. Вода - це найкраще, що може бути", - пояснює лікар.
Також вона радить відмовитись від щоденних прокладок, спринцювань, які порушують склад мікрофлори піхви і провокують виникнення бактеріального вагінозу та молочниці.
Щорічно проходьте скринінг молочних залоз
"Раз на рік необхідно проводити профілактичне ультразвукове обстеження молочних залоз. Після 40 років замість УЗД рекомендується мамографія", - каже Арендар.
Звертайтесь тільки до доказового лікаря
"Доказовий лікар не буде лікувати вам уреаплазму, "припікати" ерозію, не призначить БАДи для лікування гінекологічних захворювань, не буде оперувати функціональні кісти яєчників", - говорить гінеколог.
Читайте також про те, що гінеколог назвала препарати, які насправді нічого не лікують.
Раніше ми писали про те, які гінекологічні процедури насправді шкодять жінкам.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.