Сьогодні віряни вшановують пам'ять святого мученика Лаврентія. Вважають, що він є одним із найважливіших постатей в історії розвитку християнства.
До нашого часу про святого збереглося досить багато інформації, більша частина якої складається з неймовірних історій та прикладів відданості.
РБК-Україна (проект Styler) зібрало список із 5 фактів про життя святого мученика, на які слід звернути особливу увагу.
Ми часто дізнаємося нові історії про святих завдяки новим перекладам стародавніх текстів. Одна з таких легенд розказує про жорстокі тортури над святим, які повинні були змусити мученика відректися своєї віри. Згідно з переказами, що збереглися до наших днів, Лаврентія було спалено на решітці, яка стала символом його мучеництва.
Однак існує версія, що ця історія могла з’явитися у результаті помилки в перекладі. Італійський історик Піо Франкі де Кавальєрі припустив, що таке непорозуміння виникло через неправильно переписане слово. Для опису страждань мучеників у стародавніх текстах використовували латинське слово "passusest", яке буквально означає "був замучений".
Франкі де Кавальєрі детально дослідив усі відомі факти про святого та припустив, що при переписуванні тексту могли помилково написати слово "assusest", що в дослівному перекладі означає "був підсмажений". Дрібниця, яка здатна не тільки змінити значення слова, а може поставити під сумнів цілий фрагмент з життя святого.
Наразі немає перевіреної інформації, яка б підтвердила чи спростувала цю теорію. Ми можемо тільки припускати, що насправді сталося зі святим Лаврентієм, адже враховуючи теорію про помилку, його мучеництво могло мати зовсім інші форми, аніж ми знаємо.
Таким чином, через можливу помилку в стародавньому тексті, святий Лаврентій міг стати відомим завдяки образу, що, можливо, навіть не відповідав дійсності.
На ім'я святого Лаврентія було названо чотири церкви у Римі. Кожна пов'язана з певними подіями у житті святого. А саме:
Окрім цього, святий Лаврентій вважається покровителем каплиці Санкта Санкторум у Римі. Наразі там зберігаються важливі християнські святині, зокрема Святі Сходи та частина Хреста Господнього.
Реліквії святого Лаврентія зберігаються в італійському містечку Амасено, де можна побачити частину його тіла та ампулу з кров'ю. Щороку, в день вшанування пам'яті святого, кров у ампулі стає рідкою, залишаючись у такому стані декілька днів.
Щорічно це диво привертає увагу величезної кількості людей. Паломники з усього світу приходять, аби побачити справжнє божественне чудо на власні очі, після чого помолитися та висловити слова пошани до свято.
Залишки тіла, що належать одному святому, не завжди зберігаються поряд. Зазвичай навпаки, їх намагаються поділити на декілька менших частинок і відправити до різних храмів задля більш безпечного зберігання. Також це дає можливість більшій кількості людей побачити чудотворні мощі та прочитати біля них молитву.
Голова святого Лаврентія вже багато років залишається в базиліці святого Петра в Римі, де її виставляють до людей один раз на рік у день його пам'яті.
Святий Лаврентій є покровителем великої кількості різноманітних професій і груп людей. Вважається захисником бібліотекарів та архіваріусів, адже вони допомагають зберігати знання та історію нашого світу.
Своєю чергою, кондитери й шеф-кухарі обрали святого Лаврентія своїм покровителем, бо вірять, що його підтримка та допомога вказують на турботу й уважність, які вони самі вкладають у роботу.
За натхненням і гумором до святого звертаються коміки, а для студентів і семінаристів він є уособленням старанності, доброчесності та непохитної віри в істинного Бога. Крім того, Лаврентій стає на захист усіх, кому загрожує небезпека від полум'я.
Святий мученик вразив християнське суспільство не лише своєю вірністю Христу. Лаврентій мав дивовижне почуття гумору, яке допомагало йому не втрачати оптимізм і боротися з будь-якими труднощами.
Одного разу, коли імператор Валеріан вимагав від святого принести церковні скарби, Лаврентій не здригнувся і привів до нього бідних і нужденних, говорячи, що саме вони - люди, а не коштовності чи прикраси - справжній скарб церкви.
Раніше ми розказували, у які дні слід міняти постільну білизну, щоб залучити удачу та щастя, та які дні тижня сприятливі для прання.
Також читайте що робити, щоб поганий сон не справдився та як можна захистити себе від подібного.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти Сredo, Вікіпедія.