4 ознаки того, що вам негайно треба звернутись до гінеколога
Жінкам потрібно профілактично відвідувати гінеколога кожних пів року. Втім, якщо порушується менструальний цикл чи є інші прояви проблем, треба негайно записатись до лікаря позапланово.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію гінеколога Олени Арендар в Instagram.
4 ознаки, що вам потрібно звернутись до гінеколога
Гінеколог наголошує, що жінку мають насторожити наступні ознаки:
- якщо ви помітили, що ваша менструація стала рясна, під час неї з‘явились кров'янисті згортки. Або вам потрібно вночі змінити прокладку або тампон
- з'явились кров'янисті виділення після статевого акту
- у вас змінився менструальний цикл. Він став довше ніж 38 днів або коротше за 24 дні
- з‘явився свербіж, печіння незвичні виділення з неприємним запахом із піхви
"Не чекайте поки ці симптоми зникнуть самостійно, не відкладайте і своєчасно звертайтесь до лікаря", - наголосила Арендар.
Діагнози у гінекології, які не потребують лікування
Лікар також поділилась списком діагнозів, які часто ставлять жінкам, але вони насправді не потребують жодного лікування.
Сюди належать:
- ектопія призматичного епітелію шийки матки, або як часто її називають "ерозія шийки матки". Це цілком нормальний фізіологічний стан
- фолікулярна кіста яєчника - такі кісти самостійно розсмоктуються протягом 1- 2 місяців
- вірус папіломи людини. У більшості випадків ваша власна імунна система впорається з вірусом і видалить його з організму
"Багато жінок цікавиться, чи можливе інфікування вірусом папіломи людини побутовим шляхом: через рушники, засоби гігієни, станки для гоління, басейни, туалети? Насправді вкрай маленький відсоток інфікування ВПЛ можливий таким шляхом. Все ж таки у 99% випадків цей вірус передається статевим шляхом", - наголосила Арендар.
Читайте також про те, чи можна робити УЗД під час місячних.
Раніше ми писали про те, чи може гінеколог визначити, чи втратила пацієнтка цноту.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.