Сушені гриби - справжній скарб для зими. Вони багаті на білок, амінокислоти та вітаміни. Якщо знати, як правильно сушити гриби вдома, можна значно урізноманітнити зимове меню: додавати їх у супи, пиріжки, млинці, голубці, соуси. Але які шляхи висушити гриби є, крім звичайного нанизування на нитці?
РБК-Україна (проект Styler) підготувало інструкцію, які гриби можна сушити та як саме.
Щоб сушити гриби на зиму, треба знати, які саме види для цього підходять:
Трубчасті гриби. Білі гриби, підосиновики, підберезники, маслюки, польські гриби, моховики, дубовики. У них спори знаходяться у трубочках під капелюшком. Найкращі для сушіння.
Пластинчасті гриби. Опеньки літні, опеньки осінні, печериці, гриби-парасольки. Спори у них знаходяться на пластинках під капелюшком, і їх можна сушити, хоч і обережно.
Лисичкові гриби. Лисички, які насправді мають складки м’якоті замість пластинок, теж можна сушити, хоча вони мають легку гіркоту.
Сумчасті гриби. Зморшки та білий трюфель. Трюфель - рідкісний делікатес, але зморшки можна сушити, хоча їх потрібно обробляти спеціально.
Виберіть щільні, свіжі екземпляри без пошкоджень. Зішкребіть землю ножем і протріть вологою тканиною. Мити не варто, адже гриби швидко вбирають вологу і можуть потемніти. Наріжте гриби на рівні шматочки.
Є кілька способів сушіння грибів:
Після сушіння гриби слід зберігати в герметичних скляних банках або бавовняних мішечках у добре провітрюваному приміщенні, щоб уникнути зайвої вологи і сторонніх запахів. Так ваші сушені гриби будуть тішити вас своїм ароматом протягом усього року.
Раніше ми писали про 7 забобонів і прикмет про гриби, у які важко повірити.
Читайте також, чим небезпечне отруєння грибами.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: видання та сайти "В лісі", "Шуба", "Смак".