20 років не міг нормально дихати: у Луцьку в пацієнта виявили рідкісну хворобу, яка вражає чоловіків
У Луцьку лікарі прооперували пацієнта з рідкісною хворобою - гемофілія. Чоловік понад 20 років скаржився на утруднене дихання, але в лікарнях, куди він звертався, допомогти не могли.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на YouTube-канал речника Волинської обласної клінічної лікарні Андрія Гнатюка.
Що відомо про випадок
50-річний Микола Антонюк розповів, що жодного дня не жив без носових крапель. До того ж чоловік не вже міг підібрати ті, що допомагали б йому.
Чоловіку було важко дихати з дитинства, але серйозно задумався над проблемою лише в 30 років. Тоді ж і вирішив її позбутися остаточно.
"Не міг дихати, звертався до ЛОРів. Мені потрібно було робити операцію. Ніхто не хотів, бо як побачили, що в мене гемофілія, то сказали на кшталт: "Ми не можемо, раптом ви кров’ю стечете". Постійно відмовляли. А я ще вирвав верхнього зуба мудрості. Усе почало текти в зуб та гноїтися, дискомфортно було дихати. Тому приїхав і став конче просити, щоб допомогли", - розповів чоловік.
Як вдалось допомогти чоловіку
Завідувач ЛОР-відділення Георгій Щурук зазначив, що операція була типовою і не складною і таких вони вже зробили багато.
Медик додав, що у чоловіка ще й був лівобічний хронічний верхньощелепний синусит. Тому вони зробили ендоскопічну й ендоназальну гайморотомії - завдяки цьому пацієнт отримав хороше носове дихання і поступово хронічний гайморит вилікується.
Усе ускладнювала раніше діагностована в пацієнта гемофілія. Це рідкісне захворювання крові, яке вражає чоловіків.
"Колись я жив шляхом донорів. Уже навіть не пригадаю, скільки років дають безоплатні уколи", - зауважив Микола Антонюк.
Для того, щоб не було кровотечі, пацієнт має все життя отримувати замісну терапію, потрібні були спеціальні препарати.
Георгій Щурук додав, якщо у хворого гемофілія, то будь-яка подряпина, будь-яке поранення призводить до кровотечі, а операцію взагалі всі хірурги остерігаються робити.
Вже минув тиждень після операції, рани у Миколи потроху загоюються.
Додамо, що на Волині живе 24 людини, яким діагностували гемофілію. Усі вони потребують пожиттєвої замісної терапії. За останні три місяці у Волинській обласній лікарні зробили дві операції хворим на гемофілію.
Раніше ми повідомляли, що у Львові лікарі видалили дитині рідкісну кісту.
Також ми писали, в українки знайшли довжелезного паразита під шкірою.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.