У сучасному цифровому світі доступ до якісного контенту часто обмежується платною підпискою, що може бути незручним для багатьох користувачів. Однак існують способи обійти ці обмеження та отримати доступ до необхідної інформації без оплати.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на провідний у світі сайт з технологій та життєвих порад Lifehacker.
Найпростіші способи часто є найкращими. Існує безліч платних веб-сайтів, які дозволяють людям, які прийшли з пошуку Google, безкоштовно отримувати доступ до своїх статей.
Перш за все вам слід скопіювати заголовок і вставити його в рядок пошуку Google. Стаття має з'явитися серед перших результатів, тому просто натисніть на неї, щоб прочитати її безкоштовно.
Деякі веб-сайти з платним доступом дозволяють читачам, які прийшли з Facebook, читати статті безкоштовно, і цей метод працює, навіть якщо у вас немає облікового запису Facebook.
Для цього відкрийте статтю, яку хочете прочитати, та перейдіть до адресного рядка вашого веб-браузера. Тепер вставте https://facebook.com/l.php?u= перед URL-адресою статті з платним доступом та відкрийте сторінку.
Відкриється сторінка перенаправлення Facebook, і ви зможете натиснути "Перейти за посиланням", щоб відкрити веб-сайт. Стаття з платним доступом тепер має бути доступною для безкоштовного читання.
Ще один простий спосіб - відкрити платні статті в режимі Інкогніто вашого веб-браузера. Однак врахуйте, що цей метод працює тільки з сайтами, які використовують обмеження кількості прочитаних статей.
Якщо ви вичерпали свою місячну квоту безкоштовних статей на будь-якому сайті, відкриття його сторінок у режимі Інкогніто дозволить вам продовжити читання без оплати.
Деякі сайти використовують JavaScript для приховання контенту за платними підписками. Ви можете обійти ці блоки, відключивши JavaScript у своєму браузері.
Важливо розуміти: відключення JavaScript може (і обов'язково) порушить роботу більшості веб-сайтів. На деяких сайтах ви не зможете переглядати коментарі, інші сайти зовсім не завантажаться.
Проте цей спосіб варто спробувати, якщо вам просто потрібно прочитати текст статті. В ідеалі, для відключення JavaScript краще використовувати окремий браузер, щоб не доводилося його постійно вмикати і вимикати.
Більшість сучасних браузерів тепер мають режим читання, який видаляє зі сторінки сторонні елементи (наприклад, рекламу, форматування і порожній простір). Додатковою перевагою режиму читання є те, що він іноді дозволяє обходити платні підписки (paywall).
Деякі сайти з платною підпискою, наприклад The Washington Post, дозволяють безкоштовно читати певну кількість статей на місяць. Після того, як ви вичерпаєте ліміт, з'являється paywall.
Використовуючи VPN, ви можете змінити свою IP-адресу та "обдурити" сайт, отримавши ще кілька безкоштовних статей.
Цей метод не спрацює на сайтах, які взагалі не пропонують безкоштовного доступу, але спробувати його все ж таки варто. Для цього підійдуть як платні, так і безкоштовні послуги VPN.
Існують інші корисні інструменти для обходу обмежень на платних сайтах.
Власникам Firefox та Chrome підійде розширення Unpaywall. Воно допоможе вам отримати доступ до багатьох академічних публікацій.
Розширення Postlight Reader для Chrome та Edge не тільки допоможе обійти paywall, але й позбавить вас від набридливої реклами, зробивши читання онлайн-контенту більш комфортним.
Скриншот
Якщо ви трохи розумієтеся на HTML і CSS, ви можете редагувати елементи за допомогою браузера, щоб обійти деякі обмеження платного доступу. По суті ви редагуєте сторінку, щоб видалити банери, які блокують контент підписки.
Він працює з деякими веб-сайтами, але на інших додано жорстке блокування, яке показує статтю тільки в тому випадку, якщо ви увійшли до системи з платним обліковим записом.
Як випробувати цю функцію
12ft.io - це простий веб-сайт, створений спеціально для обходу обмежень платних підписок (paywall). Використовувати його неймовірно легко, але, схоже, ця простота стала мішенню для тих, хто хоче зберегти платні статті недоступними.
Як користуватись 12ft.io
Єдиний мінус: сервіс не завжди працює зі всіма сайтами. Якщо ви бачите повідомлення "Доступ заборонено", спробуйте наступний інструмент.
Скриншот
Archive.today - це веб-сайт, який дозволяє архівувати будь-яку сторінку, посилання на яку ви вставите у пошуковий рядок. Уявіть, що це як скриншот сайту з позначкою часу.
Сайт зберігає текстову та графічну копію сторінки для більшої точності та надає коротке посилання на незмінний запис будь-якої веб-сторінки. Часто цю функцію можна використовувати для обходу paywall та читання всієї статті повністю.
Як користуватись Archive.today
Скриншот
Власникам Android-смартфонів для читання статей з обмеженим доступом підійде розширення Bypass Paywalls Clean.
Раніше це розширення було доступним для браузера Firefox, але зараз його видалили з магазину Mozilla. Однак, ви можете встановити його в іншому браузері.
Bypass Paywalls Clean (фото: GitHub)
Цей спосіб призначений винятково для власників iPhone. Безкоштовний додаток Apple "Команди" (Shortcuts) дозволяє створювати автоматичні процеси на вашому пристрої.
Використовуючи інструменти цього додатку, користувачі навчилися оминати обмеження на платних сайтах. Існує безліч таких команд, і кожна з них може працювати з різними веб-сайтами.
Декілька варіантів команд
Зверніть увагу: ефективність цих "команд" може змінюватись в залежності від конкретного сайту.
Скриншот
Якщо ви не можете оплатити підписку, але не проти заплатити за одну статтю, ви можете спробувати додаток Blendle. Цей агрегатор новин співпрацює з виданнями і продасть вам одну статтю за символічну плату.
Скриншот
Читайте також, що таке режим інкогніто в Інтернеті та наскільки безпечно його використовувати у 2024 році.
А ще ми писали про те, як створити рінгтон для iPhone на смартфоні.