Прибирання у ванній кімнаті - це не найкращий спосіб провести час. Проте, майже всі люблять чисте приміщення - тож деяких помилок точно слід уникати, щоб отримати бажану красу.
Про помилки в прибиранні ванної розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на видання Southern Living.
Після використання туалетної щітки не радять одразу ставити її назад у тримач. Натомість рекомендують висушити щітку, поклавши її в чашу унітаза на деякий час, щоб стікала рідина.
У ванних кімнатах, як і в інших, збирається багато пилу, тому обов'язково використовуйте рушник з мікрофібри або пилосос, щоб протерти верхню частину унітаза, полиці та стійки.
Важливо зробити це до того, як ви почнете використовувати воду або мийні засоби, щоб не довелося мати справу з брудом з пилу.
Щоб уникнути поширення бактерій з однієї поверхні на іншу, радять спочатку чистити найчистіші поверхні, такі як дзеркала, стільниці та раковини.
Потім слід перейти до інших поверхонь, таких як ванна або душ. Туалет варто залишити на кінець прибирання.
Кожна хімічна речовина діє розчиняє бруд за певний час. Це означає, що замість того, щоб одразу витирати поверхні, після розпилення засобу на поверхню потрібно зачекати кілька хвилин - інакше прибирання буде недієвим.
Окрім того, що засіб необхідно залишити на поверхні на певний час, його ще необхідно змити, особливо якщо це вказано в інструкції.
Адже залишки засобу на душовій кабіні або стільниці можуть залишити наліт, який буде складніше видалити.
Чищення швів між плиткою може бути дуже складним завданням, але якщо його не виконати, ваша бездоганна ванна кімната може виглядати брудною та старою.
Які б засоби ви не використовували, відбілювач та аміак ніколи не слід змішувати з іншими речовинами. Вони утворюють токсичний газ, який може бути вкрай небезпечним.
Що не можна робити в прибиранні ванної (ілюстративне фото: Freepik)
Це ще одне з тих завдань, які можна відкладати надовго. Проте, фіранки для душ та їхні підкладки слід прати регулярно - особливо часто, якщо у ванній кімнаті сиро або є ознаки плісняви чи грибка.
Деякі абразивні мийні засоби можуть бути занадто агресивними для делікатного оздоблення ванної кімнати і можуть пошкодити такі поверхні, як неіржавна сталь, кахель і ванна.
Краще використовувати м'який мийний засіб, розведений водою, або спеціально розроблений засіб для чищення кераміки.
На душовій лійці легко накопичується бруд. Якщо ви помітили засмічені отвори або розпилювачі, що забилися, швидше за все, настав час її почистити.
Ретельно очищайте душову насадку приблизно раз на місяць і дезінфікуйте її щотижня, щоб запобігти утворенню відкладень.
Переконайтеся, що ви використовуєте правильні засоби для всіх поверхонь. Наприклад, для кахлю у ванній кімнаті потрібні свої засоби. Скло і дзеркала, а також умивальники потребують інших засобів для чищення.
Кожна зона вашої ванної кімнати заслуговує на окрему губку або ганчірку. Інакше можна перенести бактерії з однієї поверхні на іншу, наприклад, з унітаза на умивальник та душову кабіну.
Після закінчення прибирання важливо провітрити ванну кімнату, щоб забезпечити вивітрювання всіх хімічних речовин, що залишилися в приміщенні. Якщо у вас немає витяжного вентилятора, просто відчиніть вікна.
Раніше ми писали про те, чим не можна чистити сантехніку та кераміку.
Крім цього, розповідали, як почистити злив ванної, якщо він має неприємний запах.