10 симптомів депресії, які можна не помітити: перевірте себе і рідних
Депресія - це серйозний розлад, з якого людині буває складно вибратися і закінчитися він може тим, що суїцидальні думки і наміри можуть втілитися в реальність. Як розпізнати за просто поганим настроєм дійсно тривожний стан?
Про це в Instagram розповіла психолог і сексолог Юлія Дамочкіна.
Головні ознаки депресії
Знижений настрій, коли протягом довгого періоду часу людина майже не відчуває позитивних емоцій. Постійні "мінуси" в настрої та стані.
Ангедонія. Що таке "гедонізм"? Це наша здатність отримувати задоволення. Відповідно, ангедонія - це втрата здатності отримувати задоволення від тих речей, які раніше його приносили.
Упадок сил. Людина щойно прокинулася, але вже таке відчуття, що сил немає. Це коли 30-річна людина каже, що відчуває себе наче бабуся або дідусь.
Порушення концентрації. Читаєте якусь книжку, проходить трохи часу, прочитали 5 сторінок і розумієте, що нічого не запам’ятали, треба повертатися і все перечитувати знову. Тобто, дуже складно направити власну увагу сфокусовано.
Втрата відчуття власної значимості, коли людина, маючи внутрішню порожнечу в душі, відчуває себе непотрібною, неважливою, незначимою для свого партнера та близьких.
Надмірне почуття провини. Коли у людини стійке відчуття, що вона завдає болю, негативних почуттів та дискомфорту всім близьким людям, що його оточують.
Песимізм, тобто постійні негативні сценарії в майбутньому, які здаються людині такими, що неможливо змінити, тобто: "Завжди все буде погано і я ніяк не можу на це вплинути".
Дуже тривожний дзвіночок - це суїцидальні тенденції, коли людина втрачає сенс життя, задається питанням "Навіщо я взагалі живу?". Їй здається, що вона живе марно і іноді вона навіть здійснює спроби зупинити своє життя та існування.
Розлад апетиту, причому залежно від форми депресії (типової чи атипової), може бути як в сторону збільшення споживання їжі, так і в сторону зниження: взагалі їсти не хочеться, нічого з їжі не радує, не знаю, що з’їсти і бажання не виникає.
Розлад сну. Також залежно від форми депресії: людина може не спати довго або тривожно, спати з постійними прокиданнями і неякісно. Або ж спить багато, майже постійно, що більш характерно для атипової форми депресії.
Що робити, якщо помітили тривожні симптоми
В такому разі неодмінно варто звернутися до спеціаліста. Сама собою проблема не минеться: депресію треба лікувати.
Раніше психолог також розповіла, чому жінка весь час вибирає не тих чоловіків.
Також дізнайтеся, що насправді треба чоловікам від жінок.