На планеті є безліч куточків, де колись панувала людина, а зараз їх поглинула природа. Деякі із них настільки незвичні, що в їх існування важко повірити.
Про 10 унікальних місць, які вразять кожного, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на Best woman mag.
Човен SS Aryfield - лише один із покинутих човнів, що залишилися в затоці Хоумбуш у Сіднеї. Раніше затоку використовували як майданчик, куди приїжджали на демонтаж човни з усього світу. Після закриття цієї затоки деякі кораблі залишились назавжди там. Фактично, затока Хоумбуш стала плавучим кладовищем для списаних кораблів. З часом судна густо поросли лісом і набули містичного вигляду.
Цей будинок показує двобій людини і природи. Його звели у 1888 році. Протягом кількох десятиліть він не піддавався ерозії, яку провокувала близькість до берегової лінії. Але попри всі зусилля останнього власника захистити будинок, води та слабкий ґрунт відтягли дім з острова у море. Будинок остаточно зруйнувався у 2009 році.
Руїни стародавнього міста віком понад 1300 років затопили у 1959 році спеціально, бо на цій території місцевий уряд вирішив побудувати нову гідроелектростанцію. З вини людини пам'ятка опинилась на глибині понад 30 метрів.
Станцію відкрили у 1904 році. Колись вона вражала розкішшю. Станція попрацювала 40 років і припинила свою роботу через різке збільшення населення Нью-Йорка. Раніше багато туристів спускались, аби подивитись на покинуту станцію, але в середині ХХ століття її остаточно закрили з міркувань безпеки.
Готель del Salto був побудований у Боготі, Колумбія, на початку ХХ століття за проектом відомого архітектора Карлоса Артуро Тапіаса. Це був один із найрозкішніших готелів країни, де проживали найбагатші та найвідоміші люди. Через зростання забруднення сусідньої річки Богота люди втратили інтерес до відвідування готелю, і з 1990-х років він стоїть занедбаний.
Beelitz-Heilstätten - це місце, де Гітлер перебував після поранень під час Першої світової війни. Коли почалася війна, приміщення було перетворено на військовий госпіталь. Він вважався провідним медзакладом для лікування неврологічних розладів і туберкульозу після закінчення Другої світовій війни.
Острів Хасіма є символом індустріалізації Японії. Він завбільшки 6,3 гектара. Колись там була одна із підводних вугільних шахт країни. Сьогодні багато будівель відремонтовано, і острів охоче відвідують багато мандрівників.
Колись ця станція в Грузії приймала пасажирів, які прямували в Росію. Зараз ця залізниця довжиною 100 кілометрів стала руїнами, після того, як там між 1992 і 1993 роками розпочала війну РФ. Але навіть у руїнах можна помітити вишуканий інтер’єр станції, який ще відображає частину її колишньої слави.
Театр Орфей спочатку називався Маджестік Опера. Його будівництво почалося в день загибелі "Титаніка". Потім багато людей вважали це поганою прикметою. На піку свого розвитку театр міг вмістити 1500 осіб і використовувався лише для найбільш особливих заходів на північному сході США. Він закрив свої двері в 1959 році.
Колись цей острів був одним із найбільших рибальських сіл на архіпелазі, але його покинули через забруднену воду та зменшення улову у цьому районі. Зараз природа повністю поглинула будівлі, які залишились в селі. Тепер Gouqi став привабливим місцем для туристів.
Читайте також про те, де в Україні можна відпочити з наметами.
Раніше ми писали про 7 каньйонів, які варто відвідати в Україні.