У ЗСУ розповіли, чи впливають переговори про припинення вогню на темпи мобілізації

Мобілізація в Україні продовжується тими ж темпами, що й раніше. Переговори про припинення вогню не впливають на заходи з поповнення Сил оборони.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника оперативного командування "Захід" Збройних Сил України Олега Домбровського в ефірі телемарафону.
За словами речника ОК "Захід", в Україні діє правовий режим воєнного стану, тому темпи мобілізації не можуть піддаватися впливам, незалежно від того, що відбувається ззовні.
"Генеральний штаб виконує планове завдання щодо мобілізації людських ресурсів для поповнення Сил оборони і безпеки для виконання завдань, які пов'язані з відсіччю і стримуванням збройної агресії РФ проти України", - зазначив Домбровський.
Він наголосив, що заходи з мобілізації в Україні будуть відбуватися безперервно, поки не буде прийнято інше рішення щодо мирного врегулювання війни.
Переговори щодо припинення вогню між РФ та Україною
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський пропонував як перші кроки для врегулювання війни з Росією запровадити режим тиші у повітрі та на морі. Але 11 березня за результатами зустріч делегацій від Києва та Вашингтона у Саудівській Аравії американська сторона запропонувала всеосяжне перемир'я між Україною та РФ
Україна погодилася на цю пропозицію, проте Москва не дала ствердної відповіді. Однак російський диктатор Володимир Путін у розмові з президентом США Дональдом Трампом нібито погодився на 30-денний мораторій на удари по енергетичній інфраструктурі України, але атаки з боку РФ не припинилися.
Водночас Путін не прийняв пропозицію США щодо повного припинення вогню на 30 днів, як свідчать заяви Кремля. Натомість російський диктатор назвав умови, за яких може відбутись припинення бойових дій. Він вимагає зупинки мобілізації в Україні та надання їй військової допомоги й розвідданих.
Під час нових перемовин у Саудівській Аравії між делегаціями від України, США та Росії обговорювалися питання та деталі можливого припинення вогню.
Як заявив міністр оборони України Рустем Умєров за підсумками переговорів, було досягнуто згоди про повну заборону ударів по енергетичній інфраструктурі як України, так і РФ.
Також у Кремлі оприлюднили підсумкову заяву після перемовин між посадовцями РФ та США в Ер-Ріяді, у якій були вказані певні умови для перемир'я з Україною на морі. Москва розповіла, що це може бути тільки після, зокрема, скасування санкцій з кількох російських компаній та банку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.