Заяви НАТО про нібито "можливе падіння оборони Бахмута" вказують на те, що в Альянсі не до кінця розуміють ситуацію. Їм важко збагнути логіку цієї війни.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву представника східного угруповання військ Сергія Череватого в ефірі телемарафону.
"Хочу сказати, що остання війна з якою НАТО мав більш дотичні відносини - це були війни в колишній Югославії, які були значно менші за об'ємом та застосуванням військ тощо. Так вони більш звиклі до стабілізаційних, навчальних чи миротворчих місій", - сказав Череватий.
На його переконання, НАТО фактично до кінця важко збагнути логіку війни, яка відбувається в Україні.
"Вони чисто прагматично із сухими розрахунками до цього підходять, іноді не розуміючи, що українці бувши рік в такій війні напрацювали набагато більшу стійкість та потужність тактичних рішень. Відтак, я думаю, що НАТО це вивчають і їм далі потрібно це все вивчати. Думаю, що до таких заяв треба ставитися з повагою, але з розумінням того, що всієї ситуації вони до кінця не розуміють", - пояснив Череватий.
Нагадаємо, вчора генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг не виключив можливе падіння оборони Бахмута. За його словами, це нібито може статися найближчими днями.
"Враховуючи продовження бойових дій у Бахмуті, є ймовірність його падіння найближчими днями", - заявив Столтенберг та наголосив, що це не обов’язково буде "переломним моментом" у війні.
За даними представника східного угруповання військ Сергія Череватого, за минулу добу на Бахмутському напрямку росіяни завдали 128 ударів з усіх типів артилерії, а в районі Бахмута було 20 обстрілів.
"Всього 41 боєзіткнення відбулося по всій лінії фронту та 19 поблизу Бахмута. Було вбито 127 ворогів. 135 зазнало поранень різного ступеню", - сказав Череватий.
Він наголосив, що Бахмут залишається головним напрямком удару російських загарбників.
Нагадаємо, як сьогодні повідомив командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський, актуальність оборони Бахмута тільки зростає. Окупанти кидають у бій найбільш боєздатні підрозділи, зокрема "вагнерівців".
Додамо, аналітики ISW вважають, що у Росії, ймовірно, немає достатньої кількості ресурсів, щоб продовжувати наступ у разі захоплення Бахмуту.
Також повідомлялось, що росіянам не вдалось оточити Бахмут, але вони посилюють наступи на північ від міста.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.