В українській армії існує система винагородження за успіхи на полі бою, наприклад, знищення чи захоплення ворожої військової техніки. Залежно від величини ураження суми виплат змінюються від 12 до 250 000 гривень.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на сайт Міністерства оборони.
Виплати за захоплення корабля залежать від рангу судна:
Винагорода за судно військового (допоміжного) забезпечення водотоннажністю понад 5 000 тонн становить 30 450 гривень. Якщо таке саме судно водотоннажністю до 5 000 тонн включно виплата буде розміром 24 360 гривень.
За бойовий літак винищувальної та штурмової авіації військовий може отримати 121 800 гривень. Тактичний ракетний комплекс військового літака "коштує" 54 810 гривень.
Переносний зенітний ракетний комплекс - 30 450 гривень.
Винагорода за знищення чи захоплення зенітного ракетного комплексу становить 121 800 гривень, реактивної системи залпового вогню - 60 900 гривень.
За танки можна отримати 48 720 гривень.
Захоплення або знищення наземної артилерії (самохідної) "вартує" 48 720 гривень; наземної артилерії (іншої), військового вертольота, протитанкового ракетного комплексу - 42 630 гривень.
За бойовий вертоліт можна отримати 48 720 гривень.
Бойова машина піхоти (десанту), бронетранспортера, броньованої розвідувально-дозорної машини "коштує" 42 630 гривень.
Літальний апарат (об'єкт), оснащений засобами ураження або спостереження (у тому числі безпілотного) - 36 540 гривень.
Найменший розмір винагороди за знищення чи захоплення військового автомобіля (вантажного, спеціалізованого), малогабаритного судна бойового (розвідувального) призначення, військового тягача, військових інженерних машин: розвідки, розмінування, мінного загородження, мостоукладних, розгородження, для прокладання шляхів, для здійснення землерийних робіт, для подолання водних перешкод - 12 180 гривень.
З початку повномасштабної війни в Україні триває загальнонаціональна мобілізація. Наразі військовозобов'язані громадяни повинні оновити свої дані до 16 липня. Зробити це можна, прийшовши до ТЦК СП, ЦНАПу чи через застосунок "Резерв+".
Відповідно до нового закону про мобілізацію призовний вік знизили до 25 років, проте робити його ще нижчим не планують.
Відомо також, що Уряд автоматично продовжив відстрочку від мобілізації на три місяці для працівників, які отримали "бронювання" від Мінекономіки.
Раніше ми розповідали, куди подавати документи для отримання відстрочки від мобілізації.
Читайте також, що можуть забрати в українців для армії під час війни.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна - www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.