Керівництво італійської партії "Ліга Півночі", чий лідер Маттео Сальвіні входить до італійського уряду, домовлялося про фінансування зі співробітниками п'ятої служби ФСБ.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Insider.
18 жовтня 2018 року в московському "Метрополі" відбулася таємна зустріч. Одним з її учасників був Джанлука Савоіні - права рука лідера вкрай правої партії "Ліга півночі" Маттео Сальвіні, який тоді був віцепрем'єром і міністром внутрішніх справ Італії.
"Савоїні тоді обіцяв надавати Росії підтримку і говорив про спільні цінності Кремля і європейських крайніх правих. Аудіозапис цієї зустрічі опинився потім у видання BuzzFeed. На ньому чути голоси трьох росіян, які під час обговорення схеми фінансування уточнюють, що їм знадобиться підтримка Володимира Плігіна (колишнього депутата і радника В'ячеслава Володіна) і якогось віцепрем'єра", - пише видання.
ЗМІ встановили, що в результаті тих переговорів було укладено угоду: російські компанії, пов'язані з людьми з оточення російського диктатора Володимира Путіна, передають "Лізі Півночі" 65 млн євро за допомогою фіктивного продажу 3 млн метричних тонн дизельного палива.
"Чи була доведена ця угода до кінця - невідомо, але, як з'ясував The Insider, у 2018-2019 роках Савоїні та його однопартієць Клаудіо Д'Аміко літали до Москви частіше ніж раз на місяць, причому іноді залишаючись там лише на день, наче прилітали щось забрати", - йдеться в матеріалі.
У матеріалі зазначено, що Сальвіні неодноразово закликав зняти санкції проти Росії, зокрема й після повномасштабного вторгнення, часто приїжджав до Москви і навіть фотографувався в майці із зображенням Путіна на Красній площі.
Фото: Сальвіні у футболці з Путіним (theins.ru)
Один із таких візитів призвів до скандалу, коли Сальвіні був змушений скасувати свою поїздку до Росії в травні 2022 року, адже тоді з'ясувалося, що квитки йому купило російське посольство.
Маттео Сальвіні з 22 жовтня 2022 року обіймає посаду міністра інфраструктури і транспорту Італії.
The Insider вдалося ідентифікувати двох із трьох російських учасників тієї самої зустрічі в Метрополі. Один із них був Ілля Якунін, на той момент він працював в Агентстві прямих інвестицій, яке контролювала компанія депутата Плігіна, згадуваного в розмові.
"Особистість же другого учасника розмови Андрія Харченка до сьогоднішнього дня залишалася загадковою. Відомо було, що він захистив кандидатську з філософії, причому його опонентом на захисті був ультраправий ідеолог Олександр Дугін. Харченко часто супроводжував Дугіна в різних закордонних поїздках", - пише видання.
The Insider встановило, що формально Харченко числиться в апараті помічника президента Ігоря Левітіна і саме в цьому статусі виконує всі свої робочі відрядження.
Однак у реальності він офіційно працює у військовій частині 26047, якою і є Служба оперативної інформації та міжнародних зв'язків ФСБ, також відома як п'ята служба.
Раніше в Італії проводили розслідування за фактом можливої міжнародної корупції, після того, як про секретну зустріч у "Метрополі" стало відомо.
Однак воно не увінчалося успіхом, бо правоохоронцям не вдалося довести, що ті, з ким зустрічався Савоїні, говорили від імені держави.
"Тепер же, коли Харченка ідентифіковано як співробітника ФСБ, розслідування може відновитися", - додало видання.
У жовтні 2022 року поліція Норвегії затримала російського шпигуна, що працював під вигаданим ім'ям в Університеті Тромсе. Слідчі встановили, що підозрюваний мав підроблені документи на ім'я громадянина Бразилії, хоча насправді є агентом російської розвідки. Ректор не виключив, що у виші можуть працювати й інші агенти РФ.
Також повідомлялось, що Росія намагається завербувати деяких прохачів притулку в Фінляндії як шпигунів.
Нещодавно у Європейському парламенті ініціювали початок перевірки викладених раніше фактів щодо можливої співпраці депутатки Тетяни Жданок із Федеральною службою безпеки Росії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.