Російська Федерація володіє найбільшим у світі запасом ядерних боєголовок. Їх кількість становить близько 5580 одиниць.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Серед 5580 ядерних боєголовок:
Зокрема Росія розгорнула близько 1710 стратегічних боєголовок, серед яких:
Під час холодної війни Радянський союз володів піковою кількістю ядерних боєголовок - близько 40 тисяч, а Сполучені Штати Америки (США) - близько 30 тисяч.
У яких випадках Росія може застосувати ядерну зброю
Відповідно до ядерної доктрини Росії до 2020 року, країна-терорист може застосувати ядерну зброю:
"Хоча ядерні заяви і погрозлива риторика Росії викликають велике занепокоєння, російський ядерний арсенал і операції мало змінилися з часу наших оцінок 2023 року, окрім поточної модернізації", - зазначила Федерація американських вчених (ФАС)
Водночас додається, що у майбутньому, кількість боєголовок, які призначені для російських стратегічних сил, може збільшитись через те, що ракети з однією боєголовкою замінюються ракетами, оснащеними кількома боєголовками.
Чи планує Росія ядерні випробування
За словами диктатора Володимира Путіна, Росія розгляне можливість випробування ядерної зброї, якщо США проведуть аналогічні випробування.
Торік Путін підписав закон про відкликання ратифікації Росією Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.
Після розпаду Радянського союзу в 1991 році, лише кілька країн випробували ядерну зброю:
Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань був підписаний Росією в 1996 році і ратифікований у 2000 році. США підписали документ у 1996 році, але досі не ратифікували його.
Хто віддає наказ про застосування ядерної зброї
Російський диктатор є остаточною особою, яке приймає рішення щодо застосування ядерної зброї. Так звана "ядерна валіза" завжди знаходиться при ньому. Також вважається, що такі "валізи" мають міністр оборони Росії Сергій Шойгу й голова Генерального штабу Валерій Герасимов.
"По суті, валіза є засобом зв'язку, який пов'язує президента з вищим військовим керівництвом, а потім з ракетними військами через надсекретну електронну командно-контрольну мережу "Казбек"", - пояснює видання.
Як облаштована "ядерна валіза"
Згідно з кадрами одного з російських телеканалів, "валіза" має безліч кнопок. У розділі під назвою "команда" є дві кнопки: "запуск" та "скасування". Валіза активується спеціальною флешкартою.
"Якби Росія вважала, що їй загрожує стратегічна ядерна атака, президент через портфелі віддав би прямий наказ на запуск командуванню Генштабу і резервним командуванням, які володіють ядерними кодами. Такі накази швидко передаються різними системами зв'язку до підрозділів стратегічних ракетних військ, які потім відкривають вогонь по США і Європі", - додає Reuters.
Президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що НАТО може ввести війська для допомоги Україні. Головна проблема, за його словами, полягає в тому, що наразі відсутній консенсус щодо цього питання.
Низка країн НАТО виступили проти цієї ідеї, зокрема, Німеччина, Чехія, Болгарія, Польща, Іспанія та Італія. При цьому, є країни, які готові розглянути таку можливість, наприклад, Литва, Латвія та Естонія.
За словами Путіна, Росія технічно готова до ядерної війни, і якщо США відправлять війська в Україну, це буде розглядатися як значна ескалація війни.
Станом на травень 2023 року, за даними опитування "Левада-Центру", близько 30% жителів Росії чекають від диктатора ядерного удару по Україні.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.