Україна, Туреччина, ООН та Росія домовилися про продовження "зернової угоди". Експорт українського зерна Чорним морем відбуватиметься ще як мінімум два місяці.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана в Telegram.
"Завдяки зусиллям нашої країни, підтримці наших російських друзів та внеску наших українських друзів, було ухвалено рішення про продовження угоди про Чорноморський зерновий коридор ще на 2 місяці", - зазначив глава турецької держави.
Ердоган додав, що його країна продовжить зусилля щодо виконання всіх положень "зернової угоди", виконуючи всі її умови.
Оновлено 17:35
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков підтвердив, що "зернову угоду" продовжили до 18 липня.
"Світ продовжить отримувати українську продукцію завдяки зусиллям наших партнерів по угоді - Туреччини та ООН. Ми вдячні партнерам за непохитну та цілеспрямовану позицію в тому, що угода має працювати надалі та на умовах, які підписали всі сторони", - написав міністр.
За його словами, Україна вітає продовження угоди, але наголошує, що вона має працювати ефективно. Для цього необхідно усунути проблеми, які вже кілька місяців створює Росія шляхом саботування інспекцій та реєстрації нового флоту.
Варто зауважити, що востаннє "зернову угоду" продовжували до 18 травня. Але Росія вже на початку місяця почала блокувати вивіз зерна з України морем, вона відмовлялася проводити інспекції суден.
При цьому Україна у рамках "зернової угоди" не веде прямих переговорів з Росією. Існує дві дзеркальні угоди, одну з яких між собою погоджують Україна, ООН та Туреччина, а другу - Росія, ООН та Туреччина.
Нагадаємо, переговори щодо продовження "зернової угоди" розпочалися 11 травня. Тоді сторони, як зазначало Міноборони Туреччини, досягли певного прогресу та домовилися продовжити обговорення в онлайн-форматі.
При цьому Росія після переговорів почала погрожувати, якщо її умови не виконають, то "зернова угода" припинить своє існування.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.