Зеленський відреагував на ідею щодо призову українців за кордоном
В українському суспільстві є питання до військовозобов'язаних чоловіків, які поза законом виїхали з України під час війни. Мова йде не лише про службу в армії, але й про сплату податків до бюджету.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента України Володимира Зеленського на пресконференції з прем'єр-міністеркою Естонії Каєю Каллас.
"Є питання не в українських громадянах, які виїхали з самого початку війни. Є люди, чоловіки, жінки різного віку, які виїжджали, і це зрозуміло, була війна. Ніхто з людей не знав, що буде завтра, всі рятувалися, кордони ми всі відкривали в будь-які держави, щоб люди не давили один одного на кордоні. Це одна частина. Друга частина - ми відстояли 50 відсотків із захопленої території, ми відбили ворога і 2 роки б'ються наші хлопці", - сказав глава держави.
Зеленського додав, що є питання до військовозобов'язаних чоловіків, які під час війни та поза законом виїхали з України. Він додав, що важливо не лише захищати Україну на фронті, а також сплачувати податки у бюджет.
"І це питання до цих людей, до цих чоловіків, якщо вони мобілізаційного віку, то вони повинні допомагати Україні і бути в Україні. Я зараз не говорю про те, що хтось повинен бути на фронті, а хтось ні. Є закон. Але звичайне людське правило. На одного військового іде 6-8 платників податків, і якщо ви в Україні і не на фронті, а ви працюєте і сплачуєте податки, то ви так само бороните державу і це дуже потрібно. Але якщо ви за кордоном і мобілізаційного віку, і ви і не на фронті, і не сплачуєте податки і виїжджали поза законом - то є питання", - заявив президент.
Глава держави підкреслив, сплата податків важлива, бо "не буде грошей на військових, а не буде грошей - не буде військового, не буде кому захищати Україну. Такі правила життя".
Що цьому передувало
Нагадаємо, у грудня німецькі видання WELT та Bild опублікували інтерв'ю з міністром оборони України Рустемом Умєровим. ЗМІ, цитуючи міністра, написали, що Міноборони нібито планує призвати на військову службу з-за кордону українців. Йшлося про чоловіків віком 25-60 років.
Також зазначалося, що йдеться про запрошення, а всіх, хто не виконає цю вимогу, нібито чекають санкції, які "поки що обговорюються".
Згодом в Міноборони уточнили заяву Умєрова, яку поширили німецькі видання. Там зазначили, що на порядку денному немає обговорення призову чоловіків з-за кордону.
Сам міністр також пояснив свої слова про мобілізацію українців за кордоном. Умєров сказав, що мова йшла про запит на справедливість.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.