Зеленський у річницю Будапештського меморандуму закликав дати Україні дієві гарантії
Будапештському меморандуму вже 30 років, але жодного дня цей документ не працював. Це показує, що якихось запевнень чи обіцянок для безпеки недостатньо, Україні потрібні дієві гарантії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на вечірнє звернення президента України Володимира Зеленського.
"Сьогодні - 30 років Будапештському меморандуму. Десять років війни. Жодного дня цей документ не працював. І через це кожен у світі тепер знатиме, що просто підпису будь-якої держави, якихось запевнень чи обіцянок для безпеки недостатньо", - сказав Зеленський.
Тому, як зазначив президент, Україні потрібні дієві гарантії, аби у майбутньому Росія знову не спробувала захопити частину українських територій.
"Тобто реальне союзництво та реалістичний безпековий фундамент усередині країни. Зброя, яка дає змогу захиститись і стримати ворога. І єдність, яка допомагає вистояти навіть у найскладніші моменти. Працюємо над кожним з елементів безпеки", - додав глава держави.
Будапештський меморандум
Нагадаємо, Будапештський меморандум - це міжнародна угода, підписана 5 грудня 1994 року між Україною, США, Великою Британією та Росією. В обмін на відмову України від ядерної зброї ці держави надали нібито гарантії її територіальної цілісності, суверенітету та безпеки.
Нещодавно у Міністерстві закордонних справ України наголосили, що Київ відкидає будь-які альтернативи вступу в НАТО після Будапештського меморандуму, який став гірким досвідом для країни.
Детально про те, чому не спрацював меморандум та чи можна у зв'язку з цим відновити ядерний статус, - читайте у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.