Зеленський про гарантії безпеки з Німеччиною: один з найпотужніших документів
Підписана сьогодні угода про гарантії безпеки між Україною та Німеччиною стала найпотужнішим документом.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву українського президента Володимира Зеленського під час спільної пресконференції з німецьким канцлером Олафом Шольцом.
"В України не було потужніших документів ніж цей, який ми сьогодні підписали", - наголосив президент.
Зеленський подякував Британії, за те, що вона показала приклад для інших країн та першою розпочала процес підписання гарантій безпеки з Україною.
"Понад 20 країн вже підтримують (ідею підписання спільних гарантій безпеки, - ред.), але конкретика підписана сьогодні тільки з Британією і Німеччиною", - пояснив глава держави.
Він також зазначив, що в України вже є домовленості й з іншими державами, з якими наразі напрацьовуються відповідні угоди.
"Цей документ дуже потужний, з тих перемовин, які в нас є з іншими державами, при всій повазі, я думаю, що це буде один із найпотужніших документів", - наголосив президент.
Угода про гарантії безпеки з Німеччиною
Сьогодні український президент разом з німецьким канцлером підписали спільну угоду про гарантії безпеки.
Зокрема ця угода укладається в розвиток Спільної декларації, проголошеної Німеччиною та іншими членами "Групи семи" у Вільнюсі 12 липня 2023 року, до якої надалі приєдналися ще 25 держав.
Цією угодою країни вирішили підтвердити, поглибити та розширити своє співробітництво та партнерство, яке ґрунтується на спільних інтересах у захисті міжнародного права та правопорядку і миру та захисті основоположних прав і свобод людини.
Підписавши дану угоду Німеччина зобов'язалась продовжувати надавати підтримку Україні протягом усього строку дії цього документа.
Німеччина також забезпечить, на вимогу, навчання і тренування для інструкторів правоохоронних органів та продовжить надавати матеріальну підтримку партнерським відомствам у правоохоронній сфері.
Дана угода загалом включає різні сфери взаємодопомоги між країнами. Зокрема сектори:
- безпекової та військової допомоги;
- економічної стабільності, стійкості та відновлення;
- сталий розвиток;
- технічної та фінансової підтримки;
- політичної співпраці;
- двосторонніх відносин та європейської інтеграції.
Крім іншого дана угода також включає пункт про допомогу між країнами у випадку майбутньої агресії. Зокрема у випадку майбутнього збройного нападу Росії на Україну на вимогу будь-якого з учасників, вони проведуть консультації протягом 24 годин для визначення відповідних подальших кроків.
Візит Зеленського до Німеччини та Франції
Як раніше анонсували в ОП, сьогодні, 16 лютого президент Володимир Зеленський відвідає Німеччину та Францію для переговорів із федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом і президентом Франції Еммануелем Макроном.
Крім того, 17 лютого глава української держави виступить на головній сцені Мюнхенської безпекової конференції, а також проведе низку двосторонніх зустрічей на її полях. Більше детально про Мюнхенську конференцію, її порядок денний та хто братиме участь цього року, - читайте в матеріалі РБК-Україна.
Також у Зеленського заплановані переговори з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, президентом Чехії Петром Павелом, прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та іншими лідерами держав і великих бізнесів.
З ким раніше вже були підписані "гарантії"
Додамо, що 12 січня у Києві президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак підписали двосторонній безпековий документ під назвою "Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії".
Цей договір став першим у сфері безпекових угод на виконання домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами G7 та державами, що до них приєдналися.
Документ складається з 9 частин і передбачає гарантії фінансової, військової та інших видів підтримки, а його термін дії - десять років з можливістю продовження. Докладніше про те, що саме передбачають британські гарантії безпеки - писало РБК-Україна в окремому матеріалі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.